باتری های معیوب به کار رفته در گلکسی نوت 7 ساخت خود سامسونگ هستند

باتری های معیوب به کار رفته در گلکسی نوت 7 ساخت خود سامسونگ هستند

سامسونگ در ادامه فراخوان گلکسی نوت ۷ قصد دارد تمامی پک های باتری مورد استفاده در فبلت فوق را تعویض کند تا از صحت عملکرد آنها مطمئن شود. گزارشات منتشر شده از سوی خبرگزاری Korea Herald به نقل از مقامات آگاه کمپانی مورد بحث، نشان می دهد آنها می خواهند باتری های تولید شده توسط شرکت زیر مجموعه شان یعنی Samsung SDI را به کل کنار بگذارند.

گفتنی است Samsung SDI شرکتی است که بیش از ۷۰ درصد باتری های مورد استفاده در ۲.۵ میلیون دستگاه گلکسی نوت ۷ موجود در بازار یا به فروش رسیده را تولید نموده، در حالی که ۳۰ درصد باقی مانده توسط شرکت چینی ATL تأمین شده بود.

همان طور که می دانید چندی پیش کمپانی کره ای رسماً اعلام کرد که علت اصلی آتش گرفتن موبایل های گلکسی نوت ۷، پک های باتری معیوب به کار رفته در آنهاست. حال با انتشار این خبر می بینیم خود آنها مسئول اصلی بروز این مشکل هستند، زیرا روند توسعه و ساخت قطعات معیوب توسط شرکت زیرمجموعه شان انجام شده.

شایان توجه است Samsung SDI شرکتی نوپا محسوب می شود که از اواخر سال ۲۰۱۴ در تلاش برای تأمین بیشتر قطعات داخلی، از سوی سامسونگ راه اندازی شد. باتری های تولیدی این شرکت در حجم بالا برای موبایل های S6 و S7 به کار گرفته نشد، اما بخش اعظم پک های مورد استفاده در گلکسی نوت ۷ از سوی آنها تأمین شده بود.

با این تفاسیر احتمالاً سامسونگ باتری های بیشتری را از ATL سفارش داده تا بتواند برنامه فروش و عرضه این موبایل در بازارهای مختلف را سر و سامان دهد. همچنین شاید آنها برای جبران کمبود قطعه از کمپانی معتبر LG Chem نیز کمک بگیرند.

انتظار می رود با این تصمیم، Samsung SDI بخش مهمی از درآمد ناشی از فروش گلکسی نوت ۷ را از دست بدهد، ضمن اینکه با تقبل هزینه تعویض باتری ها، احتمالاً در حدود ۱۸ میلیارد وون (۱۶ میلیون دلار) ضرر خواهد کرد.

ذکر این نکته ضروریست فراخوان موبایل های گلکسی نوت ۷ در حدود ۱ میلیارد دلار هزینه برای سامسونگ در پی خواهد داشت، و احتمالاً با تأخیر در روند عرضه و کاهش فروش، خسارات بسیار بیشتری به کسب و کار موبایل این کمپانی وارد خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato