سفارش قطعات آیفون 7 افزایش یافت؛ آیا اپل از فروش بالای موبایلش مطمئن است؟

سفارش قطعات آیفون 7 افزایش یافت؛ آیا اپل از فروش بالای موبایلش مطمئن است؟

چندی قبل در ماه مه، گزارش ها اعلام کردند اپل بین ۷۲ تا ۷۸ میلیون دستگاه آیفون برای سال ۲۰۱۶ سفارش داده، که حدود ۲۰ درصد بیشتر از انتظارات کارشناسان بود، و به نوعی باعث شگفتی همه شد، اما تحلیلگرانی همچون «مینگ چی کو» از کمپانی معتبر KGI معتقدند آیفون های امسال جذابیت های معدودی برای فروش دارند.

با این حال، ظاهراً اپل نسبت به فروش آیفون ۷ و مدل پلاس آن مطمئن است، زیرا طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده، کوپرتینویی ها سفارش قطعات از تأمین کنندگانش را برای موبایل های سال جاری افزایش داده. مقدار افزایش حجم سفارش در حدود ۱۰ درصد عنوان شده.

گفتنی است خبر فوق با شایعات قبلی مغایرت دارد، زیرا پیش تر گفته می شد اپل انتظار دارد فروش آیفون در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ نهایتاً به ۶۰ درصد مقدار مشابه سال قبل برسد، ضمن اینکه عرضه آیفون ۶s در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ به حدود ۳۰ میلیون دستگاه در ماه رسید.

با این تفاسیر، شاید کمپانی مورد بحث بازخورد مثبتی از تحلیلگران در مورد تغییرات ایجاد شده در موبایل هایش دریافت داشته. یکی از قابلیت های مورد توجه کارشناسان، دوربین دوگانه به کار رفته در آیفون ۷ پلاس است که احتمالاً ویژگی بزرگنمایی اپتیکال را نیز در خود دارد.

همچنین انتظار می رود هر دو مدل آیفون سال جاری ضد آب باشند، یعنی به مدت حداکثر ۳۰ دقیقه در عمق ۱ متری آب دوام بیاورند، ضمن اینکه باتری قوی تری نیز در آنها جای گرفته و دکمه Home قدیمی نیز با نمونه ای لمسی جایگزین خواهد شد.

به هر حال، هیچکس از آینده خبر دقیق ندارد و پس از معرفی رسمی محصولات جدید کوپرتینویی ها در تاریخ ۱۷ شهریور، می توان پیش بینی بهتری از سرنوشت بازار موبایل و به خصوص آیفون ها داشت.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato