«بات اسکن» با 70 دوربین DSLR تصویر سه بعدی دقیقی از شما تولید می کند

«بات اسکن» با 70 دوربین DSLR تصویر سه بعدی دقیقی از شما تولید می کند

«بات اسکن» با 70 دوربین DSLR تصویر سه بعدی دقیقی از شما تولید می کند

Botspot نام یک شرکت آلمانی مستقر در برلین است که می گوید قادر است ظرف یک صدم ثانیه اسکن سه بعدی کامل از تمام بدن شما را تولید نماید. بات اسپات برای رسیدن به این سرعت عمل ۷۰ دوربین DSLR با رزولوشن بالا را در اتاقکی نصب کرده که ظرف کمتر از یک چشم بر هم زدن، تمام پستی بلندی های بدن شما را از تمام زوایا با دقت ۱۶.۷ میلیون رنگ ثبت می کنند.

سازنده نام این روش را Botscan گذاشته و در ادامه، عکس های حاصل را با استفاده از روش موسوم به تصویرسنجی به داده های قابل استفاده برای پرینتر های سه بعدی، دکترها، طراحان و توسعه دهندگان تبدیل می کند.

Ulrike-Sprung-auf-wacom-w600

با این روش، در نهایت داده هایی بسیار دقیق در اختیار خواهید داشت که جزئیاتش برای کاربردهای بسیار متنوع کافی است، از جمله ساخت مدل های مینیاتوری کاملاً دقیق از اشخاص واقعی.

dsc_2694-720x720-w600

Botspot بر همین اساس در طول ۳ سال گذشته با شرکت های مختلفی همکاری کرده که حوزه ی فعالیت آنها از خودروسازی تا سلامتی را شامل می شود.

برای نمونه می توان به مرکز علمی Ottobock اشاره کرد که با کمک Botspot یک اسکن سه بعدی از بدن بیماران قطع عضو تهیه می کند تا با استفاده از آنها عضو مصنوعی با دقت بالا برای شخص طراحی شود.

botspot_content_image_position_right_left-w600

تازه همکاری Botspot نیز با یک خودروساز آلمانی شکل گرفته و قرار است به تولید یک نسخه از ابزار اسکن منجر شود که یک خودروی کامل قادر باشد از درونش عبور کند.

جالب است بدانید که Botscan حتی برای اسکن کردن اجسام متحرک با سرعت بالا هم کاربرد دارد. برای مثال مدتی پیش یک شبکه تلویزیونی از سازنده ی این ابزار درخواست کرده بود یکی از مجری های شبکه را هنگام ریختن نوشیدنی در گیلاس اسکن کند و به گفته ی سازنده این کار به راحتی و با موفقیت کامل انجام گرفت.

Scanner-Fußball-w600

اگر با توجه به توضیحات فوق می خواهید یک اسکن سه بعدی از خود داشته باشید، باید اشاره کنیم که تهیه ی ابزار Botscan بین ۹۰ تا ۱۴۵ هزار دلار هزینه در پی خواهد داشت، رقمی که این دستگاه جذاب را از دسترس بسیاری از کاربران عادی خارج می کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل