ایده سامسونگ برای اجرای همزمان اندروید و ویندوز روی تلفن های هوشمند

ایده سامسونگ برای اجرای همزمان اندروید و ویندوز روی تلفن های هوشمند

چند سالیست که کمپانی سامسونگ ایده تولید ابزارهای همراه با قابلیت اجرای همزمان دو یا چند سیستم عامل را در سر می پروراند. این شرکت پیش تر تبلت Ativ Q را با قابلیت بوت دوگانه معرفی کرده است، گرچه این محصول هرگز نتوانست راه خود را به بازار پیدا کند.

اما پتنت تازه ای از شرکت کره ای نشان می دهد که آنها هنوز ایده فوق را رها نکرده اند و این بار خیال تولید یک تلفن هوشمند با قابلیت اجرای دوگانه اندروید-ویندوز را در سر می پرورانند.

نکته جالب توجه این پتنت که در کشور کره جنوبی به ثبت رسیده، ایده سامسونگ در اجرای همزمان دو سیستم عامل است، به نحوی که بتوان در محیط اندروید، ویندوز و اپلیکیشن هایش را در پنجره ای مجزا در دسترس داشت.

بر اساس این پتنت، کاربر می تواند به راحتی فایل ها را بین دو اپلیکیشن از دو پلتفرم مختلف جا به جا کند، طوری که انگار هر دوی آنها در یک بستر کار می کنند. در موبایل مورد بحث، اگر شما ویندوز را به صورت تمام صفحه در حال اجرا داشته باشید، کافیست دکمه هوم را بفشارید تا ویندوز به یک آیکون مینیمایز شود و دوباره به فضای اندروید بازگردید.

در این اسمارت فون (که بعید نیست نام گلکسی را بر خود داشته باشد) کاربر می تواند منابع سخت افزار، اعم از پردازنده، رم و حافظه داخلی را میان دو سیستم عامل تقسیم کند.

گذشته از تمام این جذابیت ها، هنوز هیچ نشانه ای دال بر قصد سامسونگ مبنی بر عملی کردن ایده مطرح شده در این پتنت در دست نیست. زمان بر بودن و دشواری های پیش روی تولید نیز آنقدر خواهد بود که تقریباً مطمئن باشیم چنین قابلیتی در گلکسی S8 وجود نخواهد داشت.

samsung-dual-boot-ux-patent-2 samsung-dual-boot-ux-patent-2-720x503 samsung-dual-boot-ux-patent-3 samsung-dual-boot-ux-patent-4 samsung-dual-boot-ux-patent-9-720x519

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato