همه چیز درباره آیفون 13
پلی استیشن 4 یک بار دیگر از اکس باکس وان اس شکست خورد

پلی استیشن 4 یک بار دیگر از اکس باکس وان اس شکست خورد

داستان کلیشه ای رقابت بین اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ ماه گذشته با تغییرات گوناگونی مواجه شد. پس از انتظارات فراوان، سرانجام ردموندی ها توانستند جایگاه ژاپنی ها را به دست آورده و لقب «پر فروش ترین کنسول خانگی» را به نام خود بزنند.

با توجه به این که ماه آگوست شاهد عرضه اکس باکس وان اسلیم و گزارشاتی پیرامون استقبال استثنایی بازیکن ها بودیم، پیشبینی می شد مایکروسافت همین روند موفقیت را ادامه دهد که این اتفاق هم افتاد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گروه NPD، ردموندی ها به واسطه اکس باکس وان اسلیم توانستند برای دومین بار پلی استیشن ۴ را کنار بزنند.

xbox-one-and-ps4-w600
جالب اینجاست با وجود عملکرد خوب اکس باکس وان اسلیم، مایکروسافت همچنان از اعلام جزییات فروش این کنسول سر باز می زند.

اتفاق بزرگی است، با وجود این که ۳۳ ماه از عرضه پلتفرم های نسل هشتم می گذرد، تعداد دفعاتی که اکس باکس وان بر دیوایس ژاپنی ها غلبه کرده به انگشت های دو دست هم نمی رسد. ولی اکنون می بینیم آن ها دو ماه پیاپی پلی استیشن ۴ را شکست دادند.

ردموندی ها افزودند که ساعات انجام بازی روی اکس باکس وان هم نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته رشدی ۴۲ درصدی داشته و قابلیت Xbox Design Lab که امکان ساخت کنترلر مورد علاقه را به خود بازیکن واگذار می کند هم از سوی کاربرهای با استقبال فوق العاده ای مواجه شده است.

متاسفانه گزارشات بیشتری توسط NPD به دست نرسیده و باید منتظر بمانیم. با این وجود کاربرهای فروم نئوگف ارقام جالبی پیرامون فروش کنسول ها منتشر کرده اند. بیایید ابتدا به مقایسه عملکرد ورژن اسلیم اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰ بپردازیم.

xbox-one-slim-0-w600
باید ببینیم با توجه به عرضه پلی استیشن ۴ اسلیم طی هفته آینده، رقابت چه تغییراتی خواهد کرد.

بر اساس گفته آن ها، اکس باکس وان اسلیم طی نخستین ماه عرضه اش توانست چیزی بین ۲۲۰ تا ۳۰۰ هزار دستگاه به فروش برساند؛ رقمی که برای اکس باکس ۳۶۰ اسلیم به ۴۵۰ هزار رسیده بود. از سوی دیگر ۳DS که سومین کنسول پر فروش آگوست به شمار می رود، کمتر از ۱۵۷ هزار دستگاه فروخت.

بنابراین با یک عملیات ساده ریاضی می توانیم نتیجه گیری کنیم که فروش پلی استیشن ۴ هم بین ۲۲۰ تا ۱۵۰ بوده است. بد نیست بدانید با رونمایی از پلی استیشن پرو و گزارشاتی مبنی بر عدم پشتیبانی این کنسول از بلوری های ۴K، ردموندی ها فرصت را غنیمت شمردند و گفتند اکس باکس وان اسلیم تنها پلتفرمی است که این قابلیت را دارد.

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato