خروجی پلی استیشن 4 پرو روی تلویزیون های مختلف چگونه است

خروجی پلی استیشن 4 پرو روی تلویزیون های مختلف چگونه است

گرچه در جریان رونمایی ۱۷ شهریور پلی استیشن کنسول پلی استیشن ۴ پرو کامل معرفی شد، اما به علت نمایش نه چندان خوب سونی، بسیاری از ویژگی های این کنسول در هاله ای از ابهام قرار داشتند. حال پس از اتمام این رونمایی اطلاعات تکمیلی در مورد این کنسول تقویت یافته، بی وقفه منتشر می شوند تا کاربران دید بهتری را نسبت به آن بدست بیاورند.

اخیرا هم لیستی از پرسش و پاسخ های متداول منتشر شده که به برخی از سوالات رایج بازیکنان پاسخ می دهد. از جمله مهم ترین نکاتی که می توان از این لیست استخراج کرد، نحوه اجرا شدن بازی ها روی مانیتور ها و تلویزیون های HD و ۴K است.

  • بازی هایی که روی پلی استیشن ۴ معمولی با رزولوشن کمتر از ۱۰۸۰p (بالاترین کیفیت ممکن برای HDTV) رندر می شوند، با بهره گیری از قدرت پلی استیشن پرو، با رزولوشن ۱۰۸۰ عادی و آپ اسکیل نشده روی  HDTV ها اجرا خواهند شد.
  • در صفحه نمایش های ۴K، بازی ها با حداکثر رزولوشن ۴K (همان ۲۱۶۰p یا ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰) و روی HDTV با رزولوشن ۱۰۸۰p پردازش خواهند شد.
  • اگر صفحه نمایش و بازی، هر دو از قابلیت HDR پشتیانی کنند، بازی به صورت HDR اجرا خواهد شد.

در ادامه هم چارتی آمده که به طور دقیق تر نحوه رندر شدن بازی ها را روی صفحه نمایش های مختلف نشان می دهد.

ps4_pro_tv_display_chart-w600

لازم به ذکر است که هنگام عرضه، پلی استیشن ۴ پرو قادر به پردازش تصویر با رزولوشن ۲۱۶۰p با نرخ فریم ۶۰ است. برای اتصال پلی استیشن ۴ پرو به صفحه نمایش ۴K، نیاز به کابل HDMI پرمیوم و یا HDMI2 دارید که البته جعبه کنسول پرو شامل یکی از این کابل ها می شود. این کنسول در تاریخ ۲۰ آبان با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato