سامسونگ می خواهد بزرگترین تامین کننده باتری برای خودروهای الکتریکی باشد

بازار باتری های لیتیوم-یون برای خودروهای الکتریکی اکنون توسط چند شرکت به دست گرفته شده است و در این میان خبر می رسد که سامسونگ نیز به سختی تلاش دارد تا خود را در میان این چند شرکت جای دهد.

یکی از بخش های این مجموعه بزرگ کره ای که «Samsung SDI» نام دارد اکنون باتری های مورد نیاز شرکت BMW برای خودروهای الکتریکی اش را تامین می کند. سامسونگ می خواهد ظرفیت تولید خود را افزایش داده و با هم وطن خود «LG Chem» و همچنین پاناسونیکِ ژاپنی رقابت کند.

سرمایه گذاری ۳۵۸ میلیون دلاری جهت تاسیس یک کارخانه در مجارستان در هفته گذشته را می توان تنها یکی از اقدامات این شرکت کره ای در راستای تحقق بخشیدن به هدف مورد بحث برشمرد.

Mobit

طبق گزارشات، این کارخانه در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ شروع به کار خواهد کرد و ظرفیت تولید باتری مورد نیاز برای ۵۰ هزار خودرو را به شکل سالانه دارد.

2017_bmw_i3-94-ah_overseas_05

همانگونه که در ابتدا ذکر شد، سامسونگ اکنون باتری های مورد نیاز برای خودروی BMW i3 را تامین می کند و آنها را در خاک کره می سازد و سپس خود اتومبیل در آلمان اسمبل و سرهم بندی می شود.

این در حالیست که شرکت ال جی اکنون ۲۵ شرکت خودروساز را در لیست مشتریانش دارد. در این بین هر دو رقیب یعنی «LG Chem» و «Samsung SDI» تامین کننده باتری برای SUV الکتریکی آئودی هستند که در سال ۲۰۱۸ از راه خواهد رسید.

سامسونگ جدا از سرمایه گذاری برای تاسیس کارخانه یاد شده در مجارستان، در ماه جولای ۴۴۹ میلیون دلار هزینه کرد تا ۴ درصد از سهام یک شرکت چینی سازنده خودروی الکتریکی به نام «BYD» را خریداری کند. این شرکت در سال ۲۰۱۵ بزرگترین تولید کننده خودروهای الکتریکی بوده است که البته بیشتر فعالیتش در داخل خاک چین بوده و در سایر کشورها چندان شناخته شده نیست. با این حال سامسونگ را می توان در سال های پیش رو، تامین کننده اصلی باتری برای خودروهای الکتریکی این شرکت دانست.

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟