سونی معتقد است رقیب اصلی پلی استیشن، پی سی است نه اکس باکس

سونی معتقد است رقیب اصلی پلی استیشن، پی سی است نه اکس باکس

سونی معتقد است رقیب اصلی پلی استیشن، پی سی است نه اکس باکس

سونی با معرفی پلی استیشن ۴ پرو سیل انتقادات را روانه خود کرد؛ جدا از مبحث طراحی بدنه که مورد تمسخر مردم قرار گرفته، تمام مخاطبین انتظار کنسولی قدرتمند برای رقابت با پروژه اسکورپیو مایکروسافت را داشتند، اما مدل پروی معرفی شده یارای رقابت با ادعاهای ردموندی ها را به هیچ وجه نداشته و بنا بر کنایه های مایکروسافت، تنها می تواند با اکس باکس وان اس رقابت کند.

بعد از هجوم انتقادات و مقایسه شدن با اکس باکس اسکورپیو، اندرو هاوس مدیر بخش سرگرمی های سونی (پلی استیشن) سکوت نکرده و در گفت و گویی با Guardian گفته «آنها به اکس باکس به عنوان یک رقیب اصلی نگاه نمی کنند؛ بلکه پی سی و بازی های کامپیوتر حریف اصلی آنها هستند.» به عبارتی سونی برای طراحی پلی استیشن ۴ پرو، فاکتورهای رقابت با پی سی را در نظر گرفته، نه اسکورپیو.

اندرو هاوس می گوید: «ما آمار و ارقامی از پی سی دیدیم که روی ذهنیت تیم تاثیر شدیدی گذاشت. بررسی ها نشان داده وقتی مردم به فکر ارتقای میان نسلی کنسول های بازی می افتند، معمولا به PC ها مهاجرت می کنند؛ چرا که محل اصلی این تجربه آنجاست.»

«ما قصد داریم آن دسته از مردم را با ارایه بهترین و بالاترین کیفیت و بهره وری درون اکوسیستم کنسولی خود نگه داریم. در نتیجه تحقیقات ما به توسعه پلی استیشن ۴ پرو منجر شد، رویکردی که خیزش گرافیکی بسیار مناسبی در اختیار کاربران قرار می دهد.»

ps4-pro-hero-3-970-80-w600

هاوس اعتقاد دارد پلی استیشن ۴ پرو واکنش سونی نسبت به پروژه اسکورپیو نیست: «ما هیچ وقت سخنی در مورد رقابت با پروژه اسکورپیو به میان نیاوردیم.» و با توجه به تسلط پلی استیشن بر بازار، به نظر نمی رسد نگران رقابت با مایکروسافت باشند.

«در طول حیات این دوره کنسول پلی استیشن، به فروشی بالغ بر ۴۰ میلیون دستگاه دست یافته ایم و در نظر داریم تا پایان سال آینده ۲۰ میلیون واحد دیگر فروش داشته باشیم. بنا بر این احساس می کنیم کاملا بر چرخه حیات نسل هشتم تسلط داشته و پلی استیشن ۴ پرو محصولی نوآورانه و خلاقانه است که احتمالا مسیرهای جدیدی را پیش رویمان قرار می دهد.»

مایکروسافت در حال حاضر هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه پروژه اسکورپیو اعلام نکرده (تعطیلات سال ۲۰۱۷) و طراحی ظاهری آن نیز هم چنان رازی سر به مهر است. اما مسئله ای که واضح است و ردموندی ها از آن برای مانور تبلیغاتی و کنایه زدن به سونی استفاده می کنند، قدرت پردازشی و گرافیکی بی نظیر اکس باکس اسکورپیو است.

پلی استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر سال جاری (۲۰ آبان) عرضه می شود.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل