همکاری Valve با یک کمپانی بلغاری برای توسعه نسخه مبتنی بر وای فای هدست HTC Vive

همکاری Valve با یک کمپانی بلغاری برای توسعه نسخه مبتنی بر وای فای هدست HTC Vive

یک کمپانی بلغاری به نام Quark VR اخیراً اعلام کرده که در حال همکاری با کمپانی Valve، خالق پلتفرم گیمینگ استیم و شریک HTC در توسعه هدست واقعیت مجازی HTC Vive است تا ورژنی از این هدست با قابلیت استریم محتوی از طریق وای فای را تهیه نماید.

با توجه به اینکه ارتباطات وایرلس معمولاً قابل اتکا نیستند و سرعت کمتری نسبت به اتصالات باسیم دارند، Quark VR برای پوشاندن جامه عمل به هدف خود از فرستنده ای جیبی استفاده می کند که به اتسریم تصاویر واقعیت مجازی کمک خواهد کرد.

البته این فرستنده که اتصال میان هدست و پی سی را برقرار خواهد کرد، کاملاً بدون سیم نیست و همچنان سیمی از داخل جیب کاربر به هدست مورد اشاره متصل خواهد شد. با این حال این سیم بسیار باریک است و کاربران دیگر با مشکل پیچیدن سیم های مختلف به دور بدن و محدود شدن حرکات هنگام گشت و گذار در محیط مجازی مواجه نخواهند شد.

Quark می گوید که برای برقراری اتصالی که عاری از لگ و تاخیر باشد، با مشکلات زیادی مواجه گشته اما طی چند وقت اخیر به پیشرفت های قابل توجهی در کار خود یافته و بزودی می توان منتظر نمایش نسخه آزمایشی هدست بی سیم Vive بود. در نهایت باید افزود که اگر Quark VR بتواند چنین امری را محقق کند، احتمالاً بزودی هدست های دیگر نیز از تکنولوژی کمپانی بلغاری بهره خواهند گرفت و حداقل یکی از مشکلات رایج واقعیت مجازی برطرف می گردد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato