همراه اول با شرکت مخابرات ایران ادغام می شود

همراه اول با شرکت مخابرات ایران ادغام می شود

رسول سرائیان، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران صبح امروز سه شنبه در مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران با اشاره به نقشه ی راه ۵ ساله ی این شرکت گفته است: «بر اساس تصمیم هیئت مدیره، قرار است یکپارچه سازی مخابرات ایران در جهت رسیدن به یک شرکت پیشروی دیجیتال تا سال ۱۴۰۰ عملیاتی شود».

بر اساس این نقشه ی راه، در فاز نخست که امروز کلید زده شده، با ادغام شرکت های مخابرات استانی در مخابرات ایران، یکپارچه سازی تلفن ثابت پی گرفته می شود که  تا سال آینده قرار است به اتمام برسد.

سرائیان گفته است: «از ابتدای سال ۹۵ در یک برنامه ی ۱ ساله ادغام شرکت ارتباطات سیار ایران (همرا اول) را با مخابرات انجام می دهیم تا یکپارچه سازی بخش تلفن ثابت و همراه شکل گیرد. از این رو و با همگرایی بخش ثابت و سیار شاهد وجود یک برند، یک هیئت مدیره، یک مدیرعامل، یک مرکز تماس و در نهایت یک مجموعه ی واحد با شعار "همه جا متصل" خواهیم بود».

سرائیان خاطرنشان کرده است: «در نهایت در سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ شکل گیری شرکت پیشروی دیجیتال در کشور مبتنی بر فناوری داده های عظیم را اجرایی می کنیم».

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تمامی شرکت های بزرگ مخابراتی دنیا طی ۵ سال اخیر این مسیر را رفته اند، گفته است: «اگرچه ما حدود ۵ سال نسبت به این شرکت ها عقب افتاده ایم، اما به هر ترتیب می توانیم از تجارب آنها استفاده کنیم و تحولی را در بخش مخابرات کشور رقم بزنیم».

سرائیان با اشاره به تعداد زیاد کاربران شبکه های اجتماعی در کشور اضافه کرده است: «شبکه های اجتماعی به نوعی رقیب مخابرات هستند و با وجود اینکه سرمایه گذاری خاصی انجام نداده و مقررات خاصی نیز برایشان وضع نمی شود، اما در حال کسب درآمد و گرفتن سهم بازار هستند».

وی با اشاره به رواج شبکه های اجتماعی خارجی و کاهش درآمد sms تاکید کرده است: «یکی از اولویت های جدی مخابرات ورود به حوزه های جدید سرویس دهی است تا علاوه بر جذب مشتری، شاهد افزایش درآمد در این بخش نیز باشیم».

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato