آخرین آمار از سهم نسخه های مختلف اندروید منتشر شد

آخرین آمار از سهم نسخه های مختلف اندروید منتشر شد

آخرین آمار از سهم نسخه های مختلف اندروید منتشر شد

گوگل امروز آخرین وضعیت آماری نسخه های مختلف اندروید را اعلام کرد و نسخه هفتم از این سیستم عامل هنوز در این لیست دیده نمی شود. آمار ارائه شده مربوط به ماه میلادی گذشته هستند و علت عدم حضور آن در لیست یاد شده نیز همین است.

در این چارت تنها نسخه هایی به نمایش کشیده می شوند که بالاتر از یک دهم درصد از اکوسیستم اندروید را به خود اختصاص داده باشند و «Nougat» هنوز به چنین نقطه ای نرسیده است.

Screen Shot 1395-06-24 at 10.50.41-w600

اکنون اندروید مارشملو  ۱۸.۷ درصد از اکوسیستم اندروید را به خود اختصاص داده که می توان گفت رقم مناسبی پس از یک سال است. از سوی دیگر نسخه پنجم این سیستم عامل موسوم به لالی پاپ با ۳۵ درصد در ابتدای جدول جای گرفته است.

جای تعجب دارد که «کیت کت» بیش از دو سال عمر دارد و هنوز ۲۷.۷ درصد از این اکوسیستم را در اختیار گرفته. در چارت فوق می توانید Froyo را مشاهده کنید که تنها یک دهم درصد را به خود اختصاص داده و شاید در چارت بعدی حضور نداشته باشد.

Screen Shot 1395-06-24 at 10.51.11-w600

گوگل اندازه نمایشگرهایی که در محصولات مختلف اندرویدی مورد استفاده قرار داشته اند را هم ذکر کرده و عنوان نموده که حدود ۹۰ درصد از دستگاه ها به نمایشگری با اندازه «معمول» مجهز بوده اند در حالی که محصولاتی که با علامت «بزرگ» مشخص شده اند و بیانگر فبلت ها هستند، سهمی ۷.۴ درصدی داشته اند. در نهایت هم ۳.۹ درصد سهم تبلت ها شده است.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل