۶ توصیه کاربردی برای بالا بردن بهره وری فردی و تیمی در محل کار

شما از کجا متوجه بهره وری یا عدم بهره وری خود می شوید؟ اجازه دهید کمی راهنمایی تان کنیم: بهره ور بودن به معنای آن نیست که همه ی کار ها را انجام دهید؛ گرچه اگر شرایط به گونه ای پیش رفت که موفق به این کار شدید، چه بهتر.

استارتاپی از کشور افریقای جنوبی به نام BeOne اپلیکیشنی مجهز به هوش مصنوعی ساخته است که بر اساس نحوه ی تعامل شما با برنامه ی مدیریت پروژه، بهره وری تان را تجزیه و تحلیل کرده و برای بهبود آن راهنمایی تان می کند.

این شرکت محصول خود را که اکنون با تنها ۲۰۰ کاربر در فاز بتا قرار دارد این هفته در رویداد Disrupt SF سانفرانسیسکو رونمایی، و هفته ی بعد به بازار عرضه می کند.

اپلیکیشن مذکور اولویت برخی کار های خاص را بر اساس جزئیات خاصی، به صورت خودکار تشخیص می دهد. البته خود کاربر نیز می تواند میزان اهمیت کار های مختلف را به صورت دستی انتخاب کند، که همین کار به نوبه ی خود به تشخیص بهتر کار های مهم در آینده کمک می کند.

نکته ی جالب این اپلیکیشن آن است که بهره وری افراد یا تیم ها را بر اساس تعداد کار هایی که به انجام می رسانند تعیین نمی کند، بلکه آن را بر اساس اولویت کار های انجام شده و میزان رضایت ارباب رجوع از نتیجه ی نهایی می سنجد. این اپلیکیشن به مشتریان نیز اجازه می دهد میزان رضایت خود از کیفیت نتیجه را با امتیاز مشخص کنند.

مدیرعامل و مؤسس شرکت پنج نفره ی  تولید کننده ی این نرم افزار، پیرامون بهره وری و معنای آن می گوید: «شما هیچ وقت نخواهید توانست همه ی کار ها را انجام دهید. بهره وری به معنای انجام همه ی کار ها نیست، بلکه به معنای انتخاب کار های دارای اولویت و انجام آنهاست».

او برای نیل به این هدف و بالا بردن بهره وری شخصی و تیمی ۶ توصیه ی مفید دارد که در ادامه آنها را از نظر خواهید گذراند:

۱- مهم ترین کار هر روز خود را صبح اول وقت و پیش از بقیه ی کار ها انجام دهید. اگر صبح اول وقت خود را به انجام کار های جزئی تری مثل چک کردن ایمیل اختصاص دهید، ممکن است کار های مهم تان تحت الشعاع قرار بگیرند و در باقی روز خود نتوانید به کار مهمی بپردازید.

۲- اولویت های خود را به وضوح بشناسید و روی آنها تمرکز کنید. شما از پس هر کاری بر می آیید، اما قرار نیست به هر کاری بپردازید.

۳- درست همان طور که ورزش کردن هنگام صبح برای خیلی ها آسانتر است و مزایای بیشتری دارد، صبح اول وقت کار کردن نیز ساده تر بوده و نتیجه ی بهتری برایتان رقم می زند. به یاد داشته باشید که انگیزه نیز مثل ماهیچه است و توانش با نزدیک شدن به پایان روز تحلیل می رود.

۴- کاری که شروع کرده اید را به پایان برسانید. بسیاری بر این عقیده اند که انسان ها از پس انجام چند کار به صورت هم زمان بر نمی آیند. به همین دلیل بهتر است وقتی کاری را شروع می کنید، آن را تا هنگامی که پایان می یابد ادامه دهید. اگر به منظور پرداختن به کاری دیگر، کار فعلی خود را متوقف کنید، بیش از آنچه که در توان تمرکزتان باشد از این شاخه به آن شاخه خواهید پرید و در نتیجه پیشرفت چندانی حاصل نخواهید کرد.

۵- هر روز صبح برنامه ی کل روزتان را مشخص کنید و به اهداف خود پایبند بمانید.

۶- برای آنکه تمرکزتان را حفظ کنید برنامه ی روزانه ی خود را روی «کاغذ» بیاورید؛ ابزار های فناورانه در بسیاری از مواقع حواس ما را به خود پرت می کنند. کار هایی که می خواهید در طول روز انجام دهید را در یک دفترچه ی یادداشت یا سررسید بنویسید. طوفان ذهنی با استفاده از یک قلم و کاغذ نیز می تواند برای به حداقل رساندن تأثیر عوامل حواس پرت کن مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

برای رسیدن به نتیجه مطلوب، تعداد حرکات شما نیز شرط است

چگونه است که برخی از افراد در بازی شطرنج که هر دو طرف آن از مهره ها و نیروهای یکسان برخوردارند، شانس در آن نقشی ندارد و کل زمین مسابقه اش برای همه آشکار است، مدام بر رقبای خود پیروز می شوند؟ درس های کلیشه ای فراوانی از بازی شطرنج برای زندگی وجود دارد، اما... ادامه مطلب

علت اصلی بی بازده بودن افراد، عواملی که اغلب تصور می شود نیست

ما همیشه به دنبال راه های جدیدی برای بالا بردن بهره وری خود هستیم. اما چرا در وهله ی اول بهره وری ما پایین است؟ اکثر مردم علل کم بازده بودن خود را با این چند مورد توضیح می دهند: محیط حواس پرت کن، کم خوابی، «اولویت» های متعدد، مدیریت ضعیف زمان، و غیره. اما در حقیقت،... ادامه مطلب

۳ توصیه مفید برای مدیریت اثربخش تر زمان

خیلی از مواقع پر مشغله ترین اعضای تیم، در واقع کار کمتری نسبت به بقیه ی اعضا انجام می دهند. علت این امر این است که او به جای کارهایی که باید انجام می داده، وقت بیشتری را برای مدیریت عوامل حواس پرت کن اطرافش صرف کرده است. اکثر این افراد به طور قطع از... ادامه مطلب

چگونه بهترین بهره وری را از روز داشته باشیم؟

ارزش زمان برای یک کارآفرین بسیار زیاد است و همیشه کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. Laura Vanderkam نویسنده ی کتاب «من می دانم چگونه زنان موفق بیشترین بهره وری را از زمان خود می برند» به Business Insider گفته است: «اکثر حاصبان کارهای کوچک برای کارهایی غیر از تولید، زمان نمی گذارند. درست است که هسته... ادامه مطلب

مدیرعامل یوتیوب: اگر مدام در حال کار کردن باشید ایده جالبی به ذهنتان نخواهد رسید

مدیرعامل یوتیوب، سوزان وویچیتسکی (Susan Wojcicki)، بر جدا کردن تمام عیار زندگی شغلی و شخصی از یکدیگر تأکید زیادی می ورزد. او و همسرش که خود نیز یکی از مدیران گوگل است، بلا استثنا هر شب برای صرف شام در کنار ۵ فرزندشان خود را به منزل می رسانند. وویچیتسکی در مصاحبه ای که با جک... ادامه مطلب

۶ نوع موسیقی که بر اساس تحقیقات علمی به بالا بردن بازده شما کمک می کنند

موسیقی می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کنید، در کار خود عمیق شوید، و کارهایتان را با رضایت بیشتری انجام دهید. اما همه ی اینها در صورتی محقق می شود که موسیقی درستی برای کار کردن انتخاب کرده باشید. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۰ انجام شده و در مجله ی روانشناسیِ... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x