فیسبوک استارتاپی کوچک و فعال در حوزه گجت های ماژولار را خریداری کرد

فیسبوک استارتاپی کوچک و فعال در حوزه گجت های ماژولار را خریداری کرد

فیسبوک به تازگی استارتاپی کوچک به نام Nascent Objects را خریداری کرده که ظاهراً مشغول توسعه نوعی «پلتفرم الکترونیکی ماژولار» است؛ نرم افزاری که قرار است روند ساخت گجت های فیزیکی و پرینت سه بعدی سخت افزارها را تسهیل کرده و بهبود بخشد.

استارتاپ Nascent Objects قرار است در ساختمان Building 8 فیسبوک مشغول به کار باشد که آزمایشگاه سری کمپانی مورد اشاره برای توسعه سخت افزارهای جدید به شمار می رود. مدیریت این آزمایشگاه برعهده «ریجنا دوگان» (Regina Dugan) است که پیش از این تیم محصولات و تکنولوژی های پیشرفته گوگل را هدایت می کرد.

اشاره به عبارت «ماژولار» در تکنولوژی Nascent Objects بسیار جالب به نظر می رسد. در واقع ایده تولید نوعی اسمارت فون ماژولار با قابلیت حذف یا اضافه کردن قطعاتی همچون دوربین، باتری و حافظه داخلی برای سالیان متمادی در صنعت تکنولوژی وجود داشته اما هیچوقت، محصولی خاص از لحاظ تجاری برای عرضه به بازار آماده نبوده است. هنوز مشخص نیست که فیسبوک به دنبال توسعه چه چیزی است اما Nascent Objects بیش از هر چیز در تولید گجت های ماژولار تخصص دارد.

باید افزود که فیسبوک مفاد قرارداد خود با استارتاپ مورد اشاره را ذکر نکرده ، اما به گفته یکی از سخنگویان این کمپانی، بابک علمیه (مدیرعامل Nascent Objects) و «دیگر اعضای کلیدی» آن به فیسبوک خواهند پیوست.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato