قاچاق موبایل سالیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضربه می زند

قاچاق موبایل سالیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضربه می زند

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اظهار نظر تازه ای گفته است: «قاچاق موبایل حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان در سال به اقتصاد کشور خسارت می زند».

قاسم خورشیدی موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مسئله ای ملی خوانده است و با اشاره به جدی بودن ستاد متبوعش در این زمینه افزوده است: «باید سطح عرضه را کنترل کنیم. مسئولان کشور هم به این جمع بندی رسیدند که قاچاق کالا یکی از موانع جدی تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید به شکل اساسی رفع و حل شود».

وی ادامه داده است: «بارها از طریق رسانه های جمعی و دیگر روش ها از اتاق اصناف و واحد های صنفی خواهش کردیم که خودشان کالا های قاچاق را جمع آوری کنند تا نیازی به ورود بازرسان و دستگاه های متولی نباشد».

خورشیدی در خصوص فروشنده ها و واحد های صنفی که قبلاً کالا های قاچاق را خریداری کرده اند نیز گفته است: «آن ها باید کالا را از هرکس که خریده اند به او بازگردانند. آنها نباید کالای قاچاق را خریداری می کردند و نباید مسئولیت توزیع آن را بر عهده می گرفتند».

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به ضربه ی سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قاچاق موبایل به کشور، در خصوص برنامه ی این ستاد برای مبارزه با قاچاق کالای دیجیتال به کشور گفته است: «ساماندهی واحد های صنفی تلفن همراه از جمله ثبت و شناسه دار کردن آن ها را هم در دستور کار داریم. با این کار زمینه برای استفاده از تلفن های قاچاق به حداقل و حتی به صفر خواهد رسید».

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato