تست سقوط گلکسی نوت 7 و آیفون 7 پلاس؛ کدام فبلت مقاوم تر است؟

تست سقوط گلکسی نوت 7 و آیفون 7 پلاس؛ کدام فبلت مقاوم تر است؟

سامسونگ قصد داشت با معرفی فبلت پرطرفدار گلکسی نوت ۷، توجه بسیاری از مشتریان وفادار اپل را به سمت خود جلب کند و خانواده آیفون ۷ اهالی کوپرتینو را به چالشی جدی بکشد. با این همه، باتری آسیب پذیر نوت ۷ چندین سانجه انفجار از خود به جای گذاشت و در نهایت سامسونگ، فراخوانی برای جمع آوری دستگاه های خود منتشر کرد. در این میان، اپل هم با خیال راحت به رونمایی از آیفون ۷ و ۷ پلاس پرداخت؛ هرچند که فروش این دو دستگاه هم مثل سابق فوق العاده نیست.

حالا که آیفون ۷ پلاس به بازار آمده، زمان آن رسیده تا تست سقوطی میان فبلت های اپل و سامسونگ انجام شود. در تستی که اخیراً انجام شده، نوت ۷ و آیفون ۷ پلاس از ارتفاع ۱ متری و از جلو، پشت، بالا و پایین به زمین زده می شوند. هر موبایلی هم که بتواند بعد از اتمام تست، به عملکرد خود ادامه دهد، مجدداً به زمین انداخته خواهد شد و این روند آنقدر ادامه می یابد تا دستگاه از کار بیفتد.

آیفون ۷ پلاس در آغاز این تست عملکرد خوبی از خود به جای می گذارد و در تست سقوط از پشت، اندکی خراشیده می شود اما در مجموع، در شرایط خوبی باقی می ماند. پنل پشتی گلکسی نوت ۷ اما ترک می خورد و لبه های پایینی آن نیز آسیب می بینند.

پس از این، نوبت به سقوط از جلو می رسد و نمایشگر هر دو دستگاه در این مرحله، با آسیب هایی جدی مواجه می شوند اما همچنان به عملکرد خود ادامه می دهند. در نهایت، بعد از ۱۰ بار سقوط، آیفون ۷ پلاس از کار می افتد و گلکسی نوت ۷ که در تست پیشین، از ۵۰ بار برخورد با زمین جان سالم به در برده بود، پیروز میدان می شود.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato