این دوچرخه هیبریدی با هر بار شارژ مسافتی ۲۴۰ کیلومتری را طی می کند

کمپانی Rimac به تازگی از دوچره هیبریدی الکتریکی جدیدی رونمایی کرده است که مشخصات بسیار تحسین برانگیزی دارد. موتور Greyp G12H به لطف باتری عظیم ۳ کیلو وات ساعتی خود می تواند ۱۵۰ مایل (معادل ۲۴۰ کیلومتر) را با هر شارژ بپیماید که بیشترین رقم در میان تمام دوچرخه های الکتریکی موجود در بازار به شمار می رود.

از سوی دیگر، اگر به عنوان مثال، فاصله شما با محل کارتان نزدیک به ۱۶ کیلومتر باشد، هر بار رفت و برگشت هزینه ای معادل ۲.۳ سنت روی دستتان خواهد گذاشت که یکی از ارزان قیمت ترین گزینه های موجود برای حمل و نقل به حساب می آید.

البته اگرچه هزینه آمد و شد بسیار ارزان در خواهد آمد، اما برای خرید دوچرخه Rimac باید هزینه ای بسیار بالا بپردازید. در واقع مدل قبلی Rimac، که Greyp G12S نامیده شده و حداکثر مسافت ۱۲۰ کیلومتر را با سرعت ۷۰ کیلیومتر بر ساعت می پیماید، قیمتی معادل ۹۴۰۰ دلار دارد و مسلماً مدل جدید و باتری دو برابر بزرگتر آن، به مراتب از Greyp G12S گران تر خواهد بود.

هر دو مدل G12H و G12S بیش از آنکه شبیه سایر دوچرخه های الکتریکی موجود در بازار باشند، طراحی خود را از موتوکراس ها به ارث برده اند. ضمناً با درنظرگیری وزن بالای هر دو، پدال های قرار گرفته روی بدنه آنها صرفاً حالت نمایشی دارند. ناگفته نماند که هنوز قیمت مدل های مختلف و تاریخ عرضه G12H به صورت دقیق مشخص نشده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟