ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آپدیت آتی مرورگر کروم رم کمتری را در زمان گشودن تب ها به خود اختصاص می دهد

اگر از کروم به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده می کنید حتما تایید خواهید کرد که سرعت آن به مراتب از دیگر مرورگرهای رقیبش بیشتر است، اما این سرعت بالا متاسفانه به بهای زیاد ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۰

اگر از کروم به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده می کنید حتما تایید خواهید کرد که سرعت آن به مراتب از دیگر مرورگرهای رقیبش بیشتر است، اما این سرعت بالا متاسفانه به بهای زیاد شدن مصرف رم و البته باتری دستگاه های میزبان تمام شده است.

به بیان دیگر اگر تب های بیشماری را روی مرورگر خود باز کنید، متوجه می شوید که باتری دستگاه شما زودتر از بازه زمانی مورد انتظارتان تمام می شود. البته گوگل پیشتر تلاش هایی را در جهت بهبود عملکرد کروم انجام داده اما خوب می داند که مرورگر تحت وب آن همچنان به کار بیشتری نیاز دارد.

بر همین اساس کمپانی مورد بحث اعلام نمودهکروم 55 دربرگیرنده یک انجین به روزرسانی شده جاوا اسکریپت است که به میزان چشم گیری از میزان مصرف مموری دستگاه شما توسط آن می کاهد.

با در نظر داشتن این نکته که بسیاری وبسایت های میزبانی کننده از محتوای پرمصرف، برپایه این زبان برنامه نویسی توسعه یافته اند انتظار می رود که به روز رسانی مذکور بهبودی قابل توجه را در عملکرد کروم ایجاد نماید (بد نیست اشاره نماییم که طبق اعلام گوگل، سایت های تست نظیر نیویورک تایمز، ردیت و یوتوب در زمان باز شدن با این نسخه از مرورگر تحت وب آن 50 درصد کمتر از کروم 53 مموری مصرف کردند).

البته در نظر داشته باشید که برای استفاده از نسخه نهایی این آپدیت روی سیستم دسکتاپی خود لازم است تا شانزدهم آذرماه صبر نمایید، هرچند در صورت تمایل احتمالا موفق به استفاده از نسخه پیش از عرضه آن نیز خواهید شد.

نکته پایانی در این خصوص آنکه با دریافت این به روزرسانی قرار نیست تغییر محسوسی در عملکرد سیستم شما اعمال گردد و در مقابل تنها در صورتی متوجه آن خواهید شد که دستگاه شما رم محدودی داشته یا اینکه حین کار عادت داشته باشید تب های زیادی را باز کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی