ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرمایه گذاری برای سفر به مریخ
علمی

این استارتاپ به شما برای سفر به مریخ کمک می کند

اعزام انسان به فضا پروسه ای بسیار هزینه بر است. حتی پرداخت هزینه یک سفر تفریحی بسیار کوتاه به جو زمین نیز از عهده اکثر انسان ها برنمی آید. حال استارت آپ «SpaceVault» با ارائه یک ایده ...

اعزام انسان به فضا پروسه ای بسیار هزینه بر است. حتی پرداخت هزینه یک سفر تفریحی بسیار کوتاه به جو زمین نیز از عهده اکثر انسان ها برنمی آید. حال استارت آپ «SpaceVault» با ارائه یک ایده جالب قصد دارد به شکل چشمگیری هزینه این سفرها را برای علاقه مندان کاهش دهد.

دنیس تیتو (Dennis Tito) اولین توریست- فضانوردی بود که در سال ۲۰۰۱ با پرداخت ۲۰ میلیون دلار توانست یک گردش فضایی کوتاه را تجربه کند. در حال حاضر نیز چندین کمپانی بزرگ تلاش دارند امکان سفرهای فضایی با پرداخت رقمی بین ۷۵ تا ۲۵۰ هزار دار را در آینده نزدیک فراهم کنند. حتی فرد بلندپروازی چون ایلان ماسک رویای فرستادن انسان به مریخ تنها با پرداخت ۲۰۰ هزار دلار را در ذهن می پروراند.

با این که هزینه سفرهای فضایی در یک دهه گذشته به شکل قابل ملاحظه کاهش یافته، اما هنوز هم تنها ثروتمندان قادر به پرداخت چنین ارقامی هستند. به همین دلیل استارت آپ SpaceVault با ارائه یک راهکار اقتصادی جالب هم زمینه سرمایه گذاری عمومی در پروژه های سفر به فضا را ایجاد کرده و هم امکان پس انداز پول برای تهیه بلیط این چنین سفرها را برای اقشار کم درآمدتر فراهم ساخته است.

فرد مشارکت کننده می بایست سپرده ای ۱۰ هزار دلاری را در بانک همکار SpaceVault سرمایه گذاری کند و در عوض پس از ۴۰ سال شرکت مذکور یک بلیط ۱۴۰ هزار دلاری را برای سفر به فضا در اختیار او یا هر کسی که فرد سرمایه گذار تمایل داشته باشد، قرار می دهد.

این مبالغ قرار است در قالب اعتبارات یک صندوق سرمایه گذاری در مسیر پیشبرد پروژه های فضایی کمپانی های خصوصی خرج شود.

Space-Travel-CD-Infographic-640x480

اما در این میان یک سوال پیش می آید؛ چرا ۴۰ سال؟ آیا این دوره زمانی بیش از حد طولانی نیست؟

مدیرعامل SpaceVault در پاسخ می گوید که آنها دو شاخص را برای تعیین این بازه انتظار در نظر گرفته اند. اول میزان رشد و چشم انداز اقتصادی که برای صنعت فضایی در سال های آینده پیش بینی می شود و دوم احتیاط در خصوص وجود ظرفیت های لازم برای پاسخگویی به درخواست ها برای انجام سفرها.

اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، بسیاری از افراد کم و سن و سال تر متقاضی چنین سرمایه گذاری بلند مدتی خواهند بود، چرا که می توانند با پرداخت تنها ۱۰ هزار دلار یک سفر فضایی گران قیمت را برای دوران بازنشستگی خود برنامه ریزی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • farsam
  farsam | ۲۰ مهر ۱۳۹۵

  车个哈的

 • مهدی
  مهدی | ۲۰ مهر ۱۳۹۵

  چه موجودات عجیبی هستیم ما انسانها !!!
  کره زمین رو به گند کشیدیم، دنبال جایگزین میگردیم !

مطالب پیشنهادی