ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یاهو برای از دست ندادن ورایزن جلسه آتی اعلام گزارش مالی فصلی اش را لغو کرد

اوضاع و احوال ناخوشایند یاهو در این برهه بر کسی پوشیده نیست. دوران اوج این شرکت را می توان سال 2000 میلادی عنوان کرد که در آن ارزش تخمینی اش به رقم صد میلیارد دلار ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰

اوضاع و احوال ناخوشایند یاهو در این برهه بر کسی پوشیده نیست. دوران اوج این شرکت را می توان سال 2000 میلادی عنوان کرد که در آن ارزش تخمینی اش به رقم صد میلیارد دلار رسید و در سال 2008، با پیشرفت رقبای آن از جمله گوگل، مایکروسافت پیشنهاد خرید 45 میلیارد دلاری را به آن داد.

دست آخر اما، تعلل در پذیرفتن پیشنهادات کار را به جایی رساند که این شرکت تصمیم گرفت مبلغ 4.8 میلیارد دلاری ورایزن را قبول کند و در ازای دریافت این رقم هسته اصلی کسب و کارش را به فروش برساند.

در روزهای اخیر نیز خبر هک گسترده بیش از نیم میلیارد کاربر این شرکت حسابی سر و صدا کرد و همین امر باعث شد که ورایزن در رقم پیشنهادی اش برای خرید این شرکت تجدید نظر کند و خواهان دریافت تخفیف یک میلیارد دلاری از آن شود.

Craig Silliman از مدیران عالی رتبه این اپراتور که روز پنجشنبه گذشته در جمع کوچکی از خبرنگاران صحبت می کرد این اتفاق را رویدادی قابل توجه با پیامدهای مادی احتمالی برشمرد [که البته منظور وی ارزش گذاری این شرکت در بازار بود].

در واقع وقتی یک سرویس عظیم تحت وب با تعداد زیادی کاربر را در اختیار داشته باشید و امنیت داده هایشان تضعیف شود احتمال آنکه شمار زیادی از این کاربران دیگر از سرویس شما استفاده نکنند بسیار زیاد خواهد بود. در این صورت اما روشن است که ارزش سرویس افت قابل توجهی پیدا می کند و ورایزن نیز که توافقات قبلی برای خرید این شرکت را انجام داده حالا با انتشار چنین خبرهایی بر آن شده تا رقم نهایی خرید را پایین بیاورد.

در مقابل روشن است که یاهو تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بروز این اتفاق به خرج خواهد داد و در همین راستا این غول اینترنتی اعلام کرده که جلسه آتی سهامداران برای اعلام درآمدهایش را که قرار بود سه شنبه همین هفته برگزار گردد، لغو نموده است.

البته اضافه کنیم که گزارش مربوط به عملکرد مالی این شرکت در سه ماهه سوم سال همچنان اعلام خواهد شد اما دیگر خبری از تله کنفرانس برای بحث و تبادل نظر پیرامون گزارش نخواهد بود.

علت این تصمیم نیز آنطور که در بیانیه خبری امروز یاهو آمده، «تعلیق معامله این شرکت با ورایزن» اعلام شده. اگر می خواهید بدانید که ارتباط میان این دو چیست باید بگوییم که برگزاری احتمالی چنین جلسه ای این فرصت را در اختیار تحلیلگران صنعت قرار می دهد تا پرسش های لازم را در رابطه با هک سال 2014 مطرح نمایند و در این بین احتمالا پای دولت فدرال نیز برای انجام بررسی های بیشتر به ماجرا باز می شود. با در نظر داشتن همین احتمالات یاهو نیز تصمیم گرفته کمتر در انظار عموم حاضر شده و با خبرنگاران روبرو گردد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Ali
    Ali | ۲۵ مهر ۱۳۹۵

    شرکتی ک ب امنیت کاربراش اهمیت نده بنظرم هیچ ارزشی نداره

  • TeChNoLoGy حاجی زاده
    TeChNoLoGy حاجی زاده | ۲۴ مهر ۱۳۹۵

    اینجوری که بدتره قطعا قصد دیگه ای داشتن

مطالب پیشنهادی