ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل برای بهبود عملکرد Siri از دانش ژاپنی ها کمک می گیرد

تیم کوک در سفرش به دور ژاپن با استفاده از قطارهای سریع السیر به این نکته اشاره کرد که سرزمین آفتاب تابان، نقش مهمی در توسعه هوش مصنوعی کمپانی اپل ایفا خواهد کرد. به گفته ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۲۶ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰

تیم کوک در سفرش به دور ژاپن با استفاده از قطارهای سریع السیر به این نکته اشاره کرد که سرزمین آفتاب تابان، نقش مهمی در توسعه هوش مصنوعی کمپانی اپل ایفا خواهد کرد.

به گفته Nikkei مرکز تحقیق و توسعه اهالی کوپرتینو در یوکوهاما که احتمالاً در ماه دسامبر تکمیل می شود، به حوزه «مهندسی عمیق» توجه داشته و تفاوت فاحشی با مرکز R&D آنها در چین خواهد داشت.

با این حال، کوک اظهار داشت یکی از مهمترین اهداف مرکز مورد بحث، توسعه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی اپل است، و در این مسیر قصد دارد از تبحر ژاپنی ها کمک بگیرد. همان طور که می دانید، میراث این کشور در حوزه رباتیک بسیار غنی است و مدت زیادی را با موفقیت به ساخت ربات های صنعتی و خانگی مشغول بوده اند.

با این حال، هنوز نمی دانیم وضعیت تحقیقات هوش مصنوعی در ژاپن چگونه است، زیرا سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه مذکور صورت نگرفته و در نتیجه کمپانی های آمریکایی همچون فیسبوک و گوگل را باید سردمداران AI دانست.

apple-siri-ai-japan-1

گفتنی است دولت ژاپن به تازگی مرکزی را برای تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی یکپارچه (RIKEN) تأسیس کرده، که قصد دارد AI را برای حل مسئله مبتنی بر کلان داده به خدمت بگیرد. این مؤسسه با همکاری غول های فناوری همچون سونی، NEC و تویوتا راه اندازی شده و در سال مالی آتی نزدیک به یکصد میلیون دلار سرمایه دریافت خواهد نمود.

در همین راستا، ظاهراً اپل طی همکاری با IBM و هلدینگ Japan Post قصد دارد خدمات درمانی و مراقبت بهداشتی را برای سالمندان این کشور ارائه کند، و آیپد در بطن این برنامه قرار دارد. با توجه به افزایش سریع جمعیت سالمند در سرزمین مذکور، تیم کوک معتقد است ژاپن بهترین گزینه برای پیشگامی در چنین فناوری هایی به شمار می رود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • pop_0098 .
    pop_0098 . | ۲۷ مهر ۱۳۹۵

    چیزی هست که این حکومت ما نمیره دنبالش اون وقت نانو نانو میکنه اون بالا اتمی هم کردن ما را اقتصاد ما را برگردونن 1400 سال قبل

مطالب پیشنهادی