همه چیز درباره آیفون 13
گوگل فناوری ردیابی چشم را در هدست VR مستقل خود به خدمت می گیرد

گوگل فناوری ردیابی چشم را در هدست VR مستقل خود به خدمت می گیرد

چند وقتیست که منابع خبری گزارش می دهند گوگل برنامه ساخت ابزار VR جدیدی را در دستور کار دارد. چندی پیش در ماه جولای، متوجه شدیم این کمپانی تیمی را به عملیات توسعه هدست واقعیت مجازی مستقل تخصیص داده، که به کامپیوتر یا اسمارت فون وابسته نیست.

طی سه ماه گذشته نیز منابع آگاه به این موضوع اعلام داشتند محصول آتی گوگل، از تکنولوژی ردیابی چشم (eye tracking) بهره مند بوده و از سنسورها و الگوریتم های پیشرفته ای برای بازسازی فضای جهان واقعی روبروی کاربر استفاده می کند.

با بهره گیری از این فناوری ها، گوگل می تواند محیط را دستکاری کرده و واقعیت افزوده را به نمایش بگذارد، مثلاً اشیاء دیجیتال را در محیط پیرامون فرد و در کنار اشیاء واقعی جای دهد. همچنین برخی منابع تأیید کرده اند که کمپانی هوش مصنوعی Movidius که در حال حاضر تحت مالکیت اینتل قرار دارد، چیپ های مورد استفاده در این هدست VR را خواهد ساخت که به ردیابی حرکات و آگاهی از موقعیت مکانی کمک می کنند.

به تازگی نیز اسناد مربوط به دیوایسی در FCC به رؤیت رسیده که عبارت «واقعیت مجازی وایرلس» و نام «مایک جزایری» مدیر بخش توسعه محصول در گروه واقعیت مجازی گوگل در آنها به چشم می خورد، هرچند باقی اطلاعات آنها عمداً مخدوش شده و بنابراین نمی توان جزئیات بیشتری به دست آورد.

گفتنیست اگرچه هنوز نمی دانیم محصول نهایی اهالی مانتن ویو چه خصوصیاتی دارد، اما دو کمپانی دیگر نیز قصد دارند به نتیجه مشابهی دست یابند. یکی از آنها مایکروسافت است که هدست هولولنز را در دست توسعه داشته، و دیگری نیز مجیک لیپ نام دارد که گوگل را به عنوان یکی از سرمایه گذاران اصلی در کنار خودش می بیند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato