ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

راهنمای استراتژی های موثر در دوتا 2؛ Wraith King

بازی های ویدیویی به مرور زمان، بیشتر و بیشتر به صحنه رقابتی وارد می شوند، عناوینی که روزی تنها به عنوان یک سرگرمی به آن ها نگاه می شد، امروزه به عنوان ورزش های الکترونیکی ...

پوریا دانشور
نوشته شده توسط پوریا دانشور | ۷ آبان ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۰

بازی های ویدیویی به مرور زمان، بیشتر و بیشتر به صحنه رقابتی وارد می شوند، عناوینی که روزی تنها به عنوان یک سرگرمی به آن ها نگاه می شد، امروزه به عنوان ورزش های الکترونیکی شناخته می شوند. سردمدار عناوین رقابتی هم بازی های سبک MOBA هستند، بازی هایی با گیم پلی عمیق و تکیه زیاد بر کار تیمی، هر ساله بازیکنان و تیم های زیادی را برای رقابت فرا می خوانند.

با وجود مسابقات جاهنی باشکوه، موبا هنوز هم بستری است که بازیکنان غیر حرفه ای هم می توانند از آن لذت ببرند. منبع درآمد عناوین این سبک بازیکنانی هستند که خارج از مسابقات حرفه ای و بیشتر به منظور سرگرمی و گاهی برای به چالش کشیدن مهارت های شان این بازی ها را تجربه می کنند.

دوتا 2 یکی از عناوین موبا محبوب و در حال رشد است که بازیکنان بسیاری را به سمت خود فراخوانده. پیش تر به منظور آشنا سازی پلیرها با عناوین موبا و مشتاق کردن شان به تجربه این عناوین، تا حدی مکانیزم های ابتدایی دوتا 2 را به شیوه ساده بیان کنیم. حال هر هفته یکی از هیرو های این عنوان را معرفی خواهیم کرد و نحوه باری با او را شرح خواهیم داد.

مقدمه

مجموعه ابیلیتی های Wraith King بسیار ساده اند و بازیکنان تازه کار هم می توانند به خوبی با وی ارتباط بر قرار کنند. اما آن چه که باید هنگام بازی با این هیرو باید در نظر گرفته شود، نقشی است که وی در بازی ایفا می کند. بازیکنان باید به عنوان Wraith King، ابتدا نقش شان را در بازی درک کنند.

اما مگر پیدا کردن نقش یک هیرو چقدر می تواند دشوار باشد؟ Wraith King هیرو ای است که قادر است آسیب بسیاری وارد کند، اما به دلیل رشد کم اجیلیتی اش، در مقابل دیگر هارد کری ها سر فرود می آورد. می تواند تا حد خوبی در برابر آسیب ها ایستادگی کند، اما مقاومت سایر تانک ها را ندارد. به لطف یکی از قابلیت هایش قادر است حریف را استان کند، اما این تک ابیلیتی برای اینکه وی به عنوان یک ساپورت شناخته شود کافی نیست.

در واقع Wraith King ترکیبی از تمامی این ها است. در هر بازی می تواند آسیب زیادی را به تیم حریف وارد کند، رقیبانش را استان کند و ضربه های دشمنانش را تحمل کند. بر اساس جایگاه تان در بازی، نرخ گلدی که در دقیقه کسب کرده اید، حریفان تان و سایر هم تیمی های تان نیاز دارید که با آیتم ها یکی از این خصلت ها را بیشتر تقویت کنید.

با چینش مناسب آیتم ها، می توانید Wraith king را به هیرو ای تبدیل کنید که هم تا حد قابل قبولی تانک است و هم می تواند آسیب سنگینی را به حریف وارد کند. این هیرو را امتحان کنید، آیتم های مختلف روی او ببنید و سعی کنید که هر بار به وی یک نقش مشخص را اختصاص بدهید. بدین شکل به مرور جایگاه وی را در بازی های دوتا را درک خواهید کرد.

کری

قابلیت های Wraith King هم موجب می شوند که وی بتواند ضربه های کریتیکال وارد کند، هم به وی لایف استیل می بخشند. دو مکانیزمی که سایر کری ها باید آن ها را از طریق آیتم هایی چون Daedalus و Vladmir’s Offering بدست بیاورند.

تقریبا در اواسط بازی Wraith King می تواند در نبرد با برخی از کری ها پیروز شود. اما هنگامی که هیرو ها تمامی 6 جایگاه اینونتوری شان را از آیتم پر کردند، کار وی در برابر دیگر کری های اجیلیتی محور سخت خواهد شد، زیرا که دیگر کری ها می توانند با سرعت ضربه زنی بالای شان کار Wraith King را یک سره کنند. اما این بدین معنی نیست که در اواخر بازی این هیرو کاملا بی مصرف خواهد شد، وی باز هم در شرایط مناسب و با کمک دیگر هم تیمی هایش می تواند در تیم فایت ها بسیار موثر باشد.

بنابراین Wraith King کری ای نیست که بتوان در انتهای بازی تیمش را تک و تنها به سوی برد رهبری کند. بهتر است که فقط روی قدرت آسیب رسانی وی سرمایه گذاری نکنید. سعی کنید که با چند آیتم محدود خصلت تانکی بودنش را هم تقویت ببخشید تا بتوانید در حین ایستادگی در تیم فایت ها، آسیب نسبتا سنگینی را هم وارد کنید.

تانک

به طور طبیعی Wraith King از هیرو های Strength است و با هر لول آپ هم این صفتش به شکل قابل توجهی تقویت می شود. قابلیتی هم دارد که وی را پس از مرگ مجددا زنده می کند. بنابراین استفاده از وی به عنوان یک تانک ابدا عجیب و غیر معمول نیست. اما با این حال همان طور که گفتیم این هیرو یک سری ابیلیتی هایی دارد که بیشتر به درد کری ها می خورد تا تانک ها. بنابراین اگر بخواهید از وی فقط و فقط به عنوان یک تانک استفاده کنید، این قابلیت های آسیب رسانی بالقوه به هدر می روند.

اگر تیم تان کری های دیگری دارد یا اگر به عنوان یار سوم تیم (یعنی به دلیل وجود هیرو های هارد کری که شدیدا به آیتم وابسته اند، شما اولیت سوم برای کسب گلد و امتیاز تجربه اید) بازی می کنید، آن وقت باید بی خیال کری کردن بازی با Wraith King شوید. می توانید روی Wraith King آیتم های تانکی ببندید تا سپر بلای تیم تان شوید. طبیعتا به عنوان یک تانک باید تا حد ممکن ظرفیت سلامتی تان را بالا ببرید و آرمور تان را بهبود بخشید.

اگر تصمیم گرفته اید که Wraith King را تانکی بازی کنید، می توانید با وی به Offlane ببرید. پیش تر توضیح داده ایم که آف لین، لین سخت هر یک از دو سمت نبرد است و هیرو ای که در این لین بازی می کند باید تکی در برابر دشمن قرار بگیرد، زیرا که یار اول یعنی کری در لین آسان توسط دیگر اعضای تیم ساپورت می شود. اغلب هیرو هایی که به آف لین می روند نقش یار سوم را دارند، پس Wraith King تانک هم می تواند در این لین بازی کند.

ساپورت

این هیرو می تواند نقش ساپورت را هم داشته باشد. زیرا با قابلیت استانش می تواند حریف را متوقف کند و ابیلیتی لایف استیلش هم منطقه ای است و به سایر اعضای تیمش هم لایف استیل می بخشد. به عنوان یک ساپورت، Wraith King نقش یار چهارم یا پنجم را ایفا می کند و اغلب کری تیم را همراهی می کند. اما وی بر خلاف دیگر ساپورت ها آیتم های اینتلیجنس محور تهیه نخواهد کرد. آیتم های وی به گلدی که توانسته کسب کنه وابسته اند. یعنی هم می توانید آیتم های آسیب رسان تهیه کنید و هم آیتم های تانکی.

قابلیت ها

Wraithfire_Blast_icon-w600

Wraithfire Blast: این قابلیت هیرو ای از تیم حریف را هدف می گیرد و پرتابه ای را به سوی وی پرتاب می کند. پس از اصابت پرتابه به وی، حریف ابتدا آسیبی دریافت می کند و برای دو ثانیه استان خواهد شد، پس از این که از استان خارج شد برای 2 ثانیه حرکتش کند می شود و طی این مدت به مرور آسیب می بیند.

 • این قابلیت کول داون زیادی ندارد، اما متاسفانه مانا بسیاری را می طلبد. بنابراین نباید بی دلیل از آن استفاده کنید. سعی کنید که این ابیلیتی را برای لحظات حساس و سرنوشت ساز حفظ کنید.
 • این قابلیت را می توانید هنگام تعقیب و گریز حریف به کار ببرید. اگر حریف هنوز در برد این قابلیت تان باقی مانده، می توانید با به کار بردن این قابلیت وی را متوقف کنید تا خودتان و دیگر هم تیمی های تان راحت تر به وی برسید.
 • از همین استراتژی می توانید برای نجات دادن خودتان و یا هم تیمی های تان بهره ببرید. با استفاده از این قابلیت حریف برای 2 ثانیه استان و سپس سرعت حرکتش کم خواهد شد. این 4 ثانیه فرصت فرار را برای شما فراهم خواهد ساخت.
 • در تیم فایت ها از این قابلیت بر روی کری تیم استفاده کنید. 2 ثانیه استان می تواند وی را کاملا از جریان نبرد خارج کند. همچنین این قابلیت در گنک ها هم بسیار کارآمد است و مانع فرار حریف خواهد شد.

Vampiric_Aura_icon-w600

Vampiric Aura: این قابلیت به شکل پسیو به Wraith King و هم تیمی هایش که در شعاع 900 واحدی وی قرار گرفته اند لایف استیل می بخشد. همان طور هم که می دانید، لایف استیل به معنی تبدیل شدن درصدی از قدرت ضربه های وارده به سلامتی است. به عبارتی لایف استیل سلامتی شما را با هر ضربه ای که می زنید احیا خواهد کرد.

 • دقت کنید که این قابلیت فعال و غیر فعال می شود. اگر فعال باشد، تنها هیرو های اطراف Wraith King و خودش قابلیت لایف استیل بدست خواهند آورد. اما در صورتی که این قابلیت را غیر فعال کنید، کریپ ها هم از این لایف استیل بهره مند خواهند شد. بنابراین در لین، اگر این قابلیت غیر فعال باشد، مینیون ها تان لین را پوش خواهند داد و لین به سمت تاور حریف متمرکز می شود. هر چه هم از تاور تان دورتر باشید، با احتمال بالاتری گنک خواهید شد. پس بهتر است در لین این قابلیت را غیر فعال کنید.

Mortal_Strike_icon-w600

Mortal Strike: این قابلیت پسیو، موجب می شود که ضربات Wraith King به احتمال 10 درصد آسیب کریتیکال وارد کنند.

Reincarnation_icon-w600

Reincarnation: قابلیت آلتیمیت Wraith King، به وی اجازه می دهد که پس از مرگ مجدد به نبرد بازگردد. در صورتی که این قابلیت آماده باشد و اگر Wraith King مانا کافی در اختیار داشته باشد، اگر از پای در آید با تاخیر 3 ثانیه ای مجددا زنده خواهد شد و تا شعاع 900 واحدی، سرعت حرکت و سرعت ضربه زنی هیرو های رقیب را برای 5 ثانیه آهسته خواهد کرد.

 • این قابلیت با آیتم Aghanim’s Scepter ارتقا خواهد یافت. پس از خرید این آیتم، اگر یکی از هم تیمی های تان تا حداکثر فاصله 1200 واحدی از Wraith King کشته شود، مرگش برای 7 ثانیه به تاخیر خواهد افتاد و طی این مدت درست همانند یک هیرو زنده رفتار می کند.
 • دقت کنید که این ابیلیتی، فقط برای زنده کردن تان و دادن شانس مجدد به شما نیست، اسلو ای که به ارمغان می اورد بسیار مفید است و گاهی Wraith King تنها باید به قصد مردن به دل دشمن برود! با تیم تان در ارتباط باشید، اگر می توانند از قابلیت آلتیمیت تان بهره ببرند، تیم فایت را شروع کنید و سعی کنید پیش از مرگ تا حد ممکن به حریف آسیب بزنید. دقت کنید که هنگام مرگ، جایگیری تان به گونه ای باشد که سرعت حرکت اغلب اعضای تیم حریف کم شود، بنابراین سعی نکنید که از آن ها فرار کنید.
 • البته در نظر داشته باشید که کول دان این قابلیت در سطح یک بسیار زیاد است و باید آن را برای شرایط حساس حفظ کنید. در سطح یک از این قابلیت اغلب برای فرار از مرگ های ناشی از گنک استفاده می شود. اما در سطوح دو و سه که کول دان این قابلیت به مراتب کاهش می یابد، شروع خواهید کرد به استفاده بهینه از این قابلیت در تیم فایت ها.
 • Wraith King مانا چندانی ندارد، اما این آلتیمیت مانا بسیاری را می طلبد. پس اگر می خواهید از آلتیمیت تان استفاده کنید، باید حواس تان به مانا تان باشد. محسابه مانا برای Wraith King بسیار راحت است، زیرا وی فقط یک ابیلیتی دیگر دارد که مانا مصرف می کند. Wraithfire Blast در تمامی سطوح 140 واحد مانا می طلبد و Reincarnation نیاز به 160 واحد مانا دارد. پس اگر ظرفیت مانا تان کمتر از 300 واحد است و می خواید از آلتیمیت تان بهره برید، از هیچ قابلیتی استنفاده نکنید.

نحوه لول آپ

Untitled

این که در هر لول کدام یک از قابلیت های تان را ارتقا دهید، باز هم بستگی به جایگاه و نقش شما در بازی دارد. آن چه که در تصویر بالا می بینید یک شمای کلی است که در اغلب شرایط جوابگو است. باید درک کنید که چرا در اغلب شرایط به این شکل Wraith Kingرا لول آپ می کنیم تا اگر لازم شد بتوانید در آن تغییر ایجاد کنید. مثلا شاید در بازی ای لازم شود که قابلیت های لایف استیل و کریتیکال تان را زود تر ارتقا بدهید.

سطح آلتیمیت تان را می توانید به دو روش بالا ببرید. می توانید در همان لول 6، 11 و 16 به شکل استاندارد آن را ارتقا دهید، یا این که می توانید لول 6 را صرف دیگر قابلیت های تان کنید و در لول های 10 و 11 آلتیمیت تان را به سطح دو برسانید. اما روش دوم دقیقا به چه دردی می خورد؟

همان طور که گفتیم کول داون آلتیمیت Wraith King در سطح اولش بسیار بالا است. اگر در لول 6 سطح یک این قابلیت را بگیرید، ممکن است هنگام رسیدن به لول 11 آلتیمیت تان روی کول داون باشد. از آن جاییکه این آلتیمیت در سطح یکش دردی از شما و تیم تان دوا نمی کند، خب می توانید دیگر قابلیت تان را قوی تر کنید! در عوض در لول 11 بلافاصله سطح دو این قابلیت را که کول دان کمتری دارد بدست خواهید آورد.

Wraithfire Blast را زودتر از سایر قابلیت ها ارتقا می دهیم، زیرا که قدرت آسیب رسانی اش بسیار خوب است و اگر زود به سطح 4 برسد، می توانید علاوه بر استان کردن حریف، آسیب سنگینی هم به او وارد کند. در واقع تنها قدرت آسیب رسانی این قابلیت است که با ارتقا به هر سطح افزایش می یابد و مانا و کودل داونش تغییری نمی کند.

اما دو ابیلیتی دیگر تان. اولا این که تا لول 4 باید حتما هر دو این ابیلیتی ها را حداقل یک بار ارتقا دهید. Vampiric Aura اولیت بیشتری دارد، زیرا که لایف استیل از ضربه های کریتیکال مفید تر است و هم تیمی های Wraith king هم می توانند از آن بهره ببرند. بنابراین در لول 2 سطح یک این قابلیت را آزاد می کنیم و در لول 4، سطح یک قابلیت Mortal Strike را.

اما هنگام ارتقا این دو به کدام یک اولیت دهیم؟ حقیقت این است که لایف استیلی که Vampiric Aura در سطح یکش به ارمغان می آورد، برای فاز لینینگ کافی است. اما اگر در لین زیاد آسیب می بینید و مدام مجبور به عقب نشینی می شوید، یا اگر نقش ساپورت را دارید، بد نیست که سطح این قابلیت را کمی بیشتر بالا ببرید تا قدرت شما و هم تیمی های تان در بازیابی سلامتی بیشتر شود. در غیر این صورت Mortal Strike را ارتقا دهید.

شاید برای تان سوال باشد که چرا Mortal Strike را زودتر از سایر ابیلیتی ها به سطح 4 نمی رسانیم. باید بگوییم که اگر قدرت ضربه های تان چندان بالا نباشد، ضربه های کریتیکال هم تاثیر چندانی ندارند. بنابراین باید صبر کنید تا حداقل آیتم های اولیه تان جور شود. تا آن موقع Wraithfire Blast را ارتقا خواهید داد که از ضربه های معمولی تان قوی تر است.

آیتم ها

آیتم های اولیه

Quelling_Blade_icon-w600

Quelling Blade به ضربه های شما در برابر واحد های غیر هیرو قدرت می بخشد. به عبارتی کمک می کند که راحت تر لست هیت بگیرید. دقت کنید که در نقش Wraith King باید بتوانید آیتم های فارمینگ را هر چه سریع تر خریداری کنید، بنابراین باید بتوانید تا جایی که امکان دارد گلد جمع کنید.

Stout_Shield_icon-w600

اگر لین سختی را پیشبینی می کنید، می توانید در ابتدای بازی Stout Shield خریداری کنید. این آیتم از قدرت ضربه های وارد بر شما می کاهد و موجب می شود در لین راحت تر بازی کنید.

آیتم مخصوص فارم

Hand_of_Midas_icon-w600

Hand of Midas به شمل گلد بیشتری خواهد بخشید و اجازه می دهد که آیتم های ضروری تان را زودتر بخرید. اما دقت کنید، این آیتم را باید فقط و فقط در 10 دقیقه ابتدایی بازی تهیه کنید. اگر در این بازی زمانی پول خریدش را جور کردید که آن را تهیه کنید، در غیر این صورت بروید سراغ سایر آیتم ها.

بوت ها

Power_Treads_icon-w600

Power Threads سرعت حرکت و ضربه زنی تان را افزایش می دهد. علاوه بر این بر خصلت انتخابی تان را هم به اندازه 9 واحد تقویت می کند. از آن جایی که Wraith از جمله هیرو های Strength است، این بوت را در حالت عادی بر روی این خصلت قرار دهید. اما هر گاه نیاز به مانا و یا اجیلیتی داشتید، آن را تغییر بدهید.

Phase_Boots_icon-w600

Power Threads بی شک بهترین بوت برای این هیرو است. اگر قرار باشد که جایگزینی برای آن پیدا کنیم، فقط Phase Boots به ذهن می رسد. این بوت قابلیت اکتیوی دارد که سرعت حرکت را برای چند لحظه افزایش می دهد و در نتیجه برای فرار و یا رسیدن به اهداف مشخص کاربردی است.

شروع درگیری

Blink_Dagger_icon-w600

Wraith King در شروع کردن فایت ها ابدا ماهر نیست. حتی نمی تواند آن قدر به حریفانش نزدیک شود که بتواند از قابلیت استانش بر روی آن ها استفاده کند. مشکل هم این جا است که Wraith King برای استفاده بهینه از آلتیمیتش، باید بتواند خود را به تیم بچسباند. اگر می خواهید به دل دشمن بروید و درگیری را شروع کنید، Blink Dagger دقیقا آیتم مورد نیاز شما است. با این آیتم به میان دشمن می روید، استانشان می کنید، چند ضربه کریتیکال بر سرشان فرود می آورید. اگر هم کشته شدید، آلتیمیت تان حریف را اسلو می کند و موقعیت برای هم تیمی های تان قراهم می شود.

آیتم های اصلی

Echo_Sabre_icon-w600

Echo Sabre اخیرا به دوتا 2 اضافه شده و اتفاقا برای Wraith King آیتم بسیار بدرد بخوری است. این آیتم هم قدرت ضربات را بیشتر می کند و هم سرعت ضربه زنی را. خصبت های اینتلیجنس و استرنت را تقویت می کند و نرخ بازیابی مانا را افزایش می دهد. پسیوی هم دارد که موجب می شود دو بار پشت سر هم ضربه بزنید که این ضربات سرعت حرکت و سرعت ضربه زنی هدف تان را برای 0.6 صفر می کنند. این ابیلیتی 5 ثانیه کول داون دارد.

Maelstrom_icon-w600

Maelstrom هم به قدرت ضربات تان می افزاید، هم سرعت ضربه زنی تان را بیشتر می کند. قابلیت پسیوی هم دارد که موجب می شود با احتمال 25 درصد ضربه های تان صاعقه تولید کنند که این صاعقه ها به واحد های اطراف آسیب می رسانند. در ادامه بازی هم به آیتمی ارتقا می یابد که برای Wraith King شدیدا مفید است. اگر به دنبال افزایش سرعت ضربه زنی تان هستید و می خواهید ضربه های تان آسیب منطقه ای وارد کنند، این آیتم برای شما است.

Skull_Basher_icon-w600

Skull Basher یکی از آیتم های ضروری برای Wraith King است. اولا که به Strength تان می افزاید، ثانیا قدرت آسیب رسانی تان را افزایش می دهد، اما از همه مهم تر، می تواند حرریف را استان کند. مهم ترین ویژگی این آیتم هم همین است، هر ضربه عادی Wraith King می توانو با احتمال خوبی حریف را برای 1.4 ثانیه استان کند. البته 2.3 ثانیه کول داون هم دارد که در این بین حریف استان نخواهد شد. این آیتم را با Maelstrom و پدرش (ارتقا اش!) ترکیب کنید، بدین شیوه هم سرعت ضربه زنی تان به دشت بالا می رود، هم هر ضربه تان می تواند حریف را استان کند.

Armlet_of_Mordiggian_(Inactive)_icon-w600

Armlet of Mordiggian اکثر خصلت های مورد نیاز Wraith King از جمله قدرت ضربه های عادی، سرعت ضربه زنی و نرخ بازیابی سلامتی را افزایش می دهد قابلیت اکتیوی هم دارد که خصلت های نام برده را قوی تر می کند، اما در هر ثانیه مقداری از سلامتی مالکش می کاهد. اما Wraith King به لطف قابلیت لایف استیل خود می تواند این سلامتی از دست رفته را جبران کند. اگر که احساس می کنید باید از همان ابتدای بازی وارد درگیری شوید و وقت برای خرید آیتم هایی که در بالا نام بردیم را ندارید، این آیتم را تهیه کنید که قیمت کمتری دارد. می توانید در انتهای بازی آن را بفروشید و پولش را خرج دیگر آیتم ها کنید.

Black_King_Bar_icon-w600

اگر در برابر تان هیرو ای چون Anti Mage قرار گرفته و یا تیم حریف Diffusal Blade خریده، باید نگران شوید. زیرا که این دو می توانند مانا تان را ببلعند. اگر مانا ای برای تان باقی نماند دیگر نمی توانید از آلتیمیت تان استفاده کنید و بی مصرف خواهید شد. اگر هیرو های حریف دائم استان تان می کنند و اجازه حرکت به شما نمی دهند هم کارتان سخت خواهد شد. در هر دو شرایط باید Black King Bar خریداری کنید. آیتمی که موجب می شود ابیلیتی های هیرو ها و آیتم ها برای مدتی بر روی تان اثر نکند. هنگام شروع درگیری فعالش کنید و بهترین استفاده را از آن بکنید.

آیتم های تکمیلی

Abyssal_Blade_icon-w600

Abyssal Blade در واقع پدر Skull Basher است. همانند پسرش قدرت آسیب رسانی و Strength را افزایش می دهد و با احتمال خوبی می تواند حریفان را استان کند. علاوه بر این، سلامتی و نرخ بازیابی آن را هم تقویت می کند و قابلیت پسیوی هم دارد که می توان به کمک آن یکی از هیرو های حریف را برای 2 ثانیه کامل استان کرد. این آیتم در شرایطی مفید است که نیاز دارید یکی از هیرو های بخصوص تیم حریف را از پای در بیاورید. خودتان را به نزدیک کنید، از اکتیو این آیتم رویش استفاده کنید و تا جا دارد بزنیدش!

Assault_Cuirass_icon-w600

Assault Cuirass آرمور و سرعت ضربه زنی خودتان و هم تیمی های تان را تقویت می کند و از ارمور تیم حریف می کاهد. Wraith King همان طور که گفتیم خصلت های تانکی خوبی دارد. ترکیب این آیتم و آیتم های آسیب رسان، هم خصلت های تانکی و هم خصلت های تهاجمی Wraith King را قدرت مند می کند. می توانید در کنار این آیتم Desolator بخرید. ترکیب این دو از ارمور حریف شدیدا می کاهد و Wraith King می تواند در زمانی کم آسیبی بسیار سنگین را به او وارد کند.

Mjollnir_icon-w600

Maelstrom به Mjollnir ارتقا می یابد. Mjollnir سرعت ضربه زنی را وحشتناک بالا می برد، به گونه ای Assault Cuirass در برابر آن هموچون جوک می ماند. قابلیت پسیو پسرش را هم به همراه دارد، با این تفاوت که صاعقه های به واحد های بیشتری، آسیب بیشتری می رسانند. قابلیت اکتیوی هم دارد که می توانید به واسطه آن حفاظی الکتریکی بر روی خود و یا دیگر هیرو های تیم بی اندازید. این حفاظ ممکن است منفجر شود و به واحد های اطراف آسیب برساند.  اگر در برابرتان هیرو هایی چون Naga Siren و Phantom Dancer قرار گرفنه اند که به Illusion های شان متکی اند، نیاز به آسیب منطقه ای پیدا خواهید کرد، پس به سراغ این آیتم بروید.

Desolator_icon-w600

Desolator هم قدرت ضربه ها را بسیار افزایش می دهد، هم این که از آرمور حریف برای 15 ثانیه می کاهد. اگر نیاز به آیتمی دارید که قدرت آسیب رسانی خام تان را افزایش دهد، به سراغ Desolator بروید. هر چند بهتر است این آیتم را همان اول تهیه نکنید. ابتدا بگذارید خصلت های تانکی تان اندکی قوی شوند، سپس قدرت آسیب رسانی تان را افزایش دهید.

Monkey_King_Bar_icon-w600

Monkey King Bar فقط در شرایطی خاص به درد می خورد، شرایطی که دشمنان تان قدرت Evasion دارند، یعنی می توانن از ضربات تان جا خالی دهند. اگر در برابر تان Phantom Assassin ای قرار گرفته که حسابی قوی شده و یا کری تیم مقابل Butterfly بسته، حتما این آیتم را خریداری کنید. با خرید این آیتم، به احتمال خوبی هر ضربه تان آسیب اضافه هم وارد خواهد کرد.

Moon_Shard_icon-w600

اگر می خواهید در نقش کری در انتهای بازی دمار از روزگار حریف تان در بیاورید، می توانید Moonshard تهیه کنید. این آیتم سرعت ضربه زنی شما را حتی از Mjollnir هم بیشتر، به اندازه 120 واحد افزایش می دهد، اما ایرادی که دارد این است که فقط و فقط بر روی سرعت ضربه زنی تان اثر دارد. می توانید این آیتم را به صورت دائمی مصرف کنید تا سرعت ضربه زنی تان 60 واحد افزایش یابد، اما جای خالی برای آیتمی دیگر برای تان باز شود. اگر در ابتدای بازی Maelstrom نخریده اید، آین آیتم جایگزین خوبی برای Mjollnir به شمار می رود، اگر هم که بازی بسیار بسیار به درازا کشیده و پول زیاد دارید، می توانید آن را بخرید و مصرفش کنید.

Blademail

این آیتم تانکی، قابلیت پسیوی دارد که موجب می شود تمامی آسیب های وارد بر شما به منبع آسیب بازگردد. هرگاه در تییم فایت ها حیرو های حریف روی شما تمرکز کرده اند، این آیتم را فعال کنید تا خودشان به خودشان آسیب بزنند.

Heart_of_Tarrasque_icon-w600

Heart of Tarrasque ویژگی های دفاعی Wraith King را تقویت می کند. هم به وی سلامتی می بخشد و هم نرخ بازیابی سلامتی وی را افزایش می دهد. این آیتم موجب می شود که Wraith King سخت تر از پای در آید و بتواند در فایت ها آسیب بیشتری را متحمل شود. این آیتم خصلت اصلی شما یعنی Strength تان را هم تقویت می کند. البته دقت کنید که ما به طور کلی Assualt Cuirass را به این آیتم ترجیح می دهیم، اما وقتی قدرت آسیب رسانی حریف خیلی بالاست، Hearth of Tarrasque بیشتر به کار تان خواهد آمد.

Radiance_(Active)_icon-w600

Radiance به هیرو های اطراف به مرور زمان آسیب وارد می کند و موجب می شود که ضربات آنان با احتمال 17 درصد خطا رود. این آیتم برای Wraith King واجب نیست و آیتمی است که خریدش کاملا بسته به شرایط بازی دارد. این آیتم به قدرت ضربات تان می افزاید، اما به نوبه خود تاثیری روی صفات تانکی تان ندارد.

 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • barobach
  barobach | ۸ آبان ۱۳۹۵

  آموزش بسیار خوبی بود
  تشکر
  wk بخاطر داشتن اولتیش که باعث میشه بعد از مرگ دوباره زنده بشه قابلیت بستن آیتم هایی رو داره که برای بقیه ریسکش بالاتره
  مثل divine یا همون شمشیرطلا که اتک دست خوبی رو به این هیرو میده و بهد از مرگش بخاطر اولتیش از دستش نمیوفته!
  و اگر براش aghanim هم بری میتونی بعد از دوباره مردن تا 7 ثانیه که زمان داری خودتو به جایی برسونی که دیواینت رو کسی بر نداره
  معمولاً جلوی این هیرو اگر هیروهایی که مانای شمارو میخورن نباشن حتما سعی میکنن diffusal برن تا با اتک هاشون ماناتون رو بسوزونن و شما نتونید از اولتیتون استفاده کنید
  در اینطور مواقع باید با ساپورت تیم هماهنگ باشین که موقعی که دارین میمیرین به هر روشی مانای شمارو پر کنه.

 • MK
  MK | ۷ آبان ۱۳۹۵

  fvhd sس

 • Mehdi_Yaz2012
  Mehdi_Yaz2012 | ۷ آبان ۱۳۹۵

  من این بازی رو دوست دارم و این پست خیلی کمک کرد. تشکر :-)

مطالب پیشنهادی