کپی برداری جدید فیسبوک از اسنپ چت؛ افزودن افکت های زنده تصاویر به اپلیکیشن رسمی

کپی برداری جدید فیسبوک از اسنپ چت؛ افزودن افکت های زنده تصاویر به اپلیکیشن رسمی

با روندی که کمپانی فیسبوک پیش گرفته، احتمالا در آینده با نسخه دیگری از اسنپ چت مواجه خواهیم بود.

تابستان گذشته بود که این شبکه اجتماعی از قابلیت Stories اپلیکیشن اسنپ چت به طور واضح کپی برداری کرده و عیناً آن را به اینستاگرام اضافه کرد. بعد از آن نیز همین ویژگی تحت عنوان Messenger Day به اپ رسمی فیسبوک افزوده شد.

البته ناگفته نماند که فعالیت های کپی برداری فیسبوک به اینجا ختم نشده و چهارشنبه گذشته شنیدیم که شرکت زاکربرگ فیلترهای ویدیویی جدیدی برای بخش استریم تصاویرش معرفی کرده که دقیقاً مشابه با اپلیکیشن پریسماست.

در ادامه این روند، خبرگزاری CNET گزارش می دهد شرکت ساکن منلو پارک در حال آزمایش قابلیت های جدیدی برای دوربین و پیام رسان فیسبوک است که امکاناتی دقیقاً مشابه با ماسک های دیجیتالی و فیلترهای ویدیویی اسنپ چت ارائه می نماید.

در این بین می توان به ماسک های صورت یا فریم های فانتزی دور تصویر اشاره کرد که می توان گفت هیچ خلاقیت جدیدی معرفی نمی کند.

ios-mask-filter-w600

ویژگی دیگری که مشاهده شده، Direct نام دارد که امکان ارسال مستقیم عکس ها و کلیپ های ساخته شده را برای دوستان و آشنایان فراهم می سازد.

فیسبوک در زمنیه کپی برداری از قابلیت های نوآورانه سایر اپلیکیشن ها هرگز خجالت زده نبوده و همواره بهترین تلاشش را برای به نتیجه رساندن این رویکرد انجام داده است. قبل تر اغلب ویژگی های کپی شده وارد نرم افزارهای جانبی فیسبوک می شد، اما این بار مستقیماً وارد اپلیکیشن رسمی خود این شبکه اجتماعی خواهد شد.

گفتنی است کمپانی مارک زاکربرگ اسفند سال گذشته اپلیکیشن محبوب MSQRD را خریداری کرد و احتمالاً این فیلترهای جدید با اتکا به توانایی های آن به مرحله آزمایش رسیده است.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato