مایکروسافت در پی توسعه دایرکتوری چت بات برای پلتفرم های مختلف است

مایکروسافت در پی توسعه دایرکتوری چت بات برای پلتفرم های مختلف است

«لیلی چنگ» مدیر FUSE Labs در شاخه تحقیقاتی مایکروسافت در گفتگو با VentureBeat به بررسی یکی از مشکلات اساسی توسعه دهندگان در زمینه ساخت چت بات ها پرداخت و اعلام کرد به زودی این مسئله برطرف خواهد شد.

چارچوب بات مایکروسافت در حال حاضر توسط بیش از ۴۵۰۰۰ توسعه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد، اما «چنگ» می گوید آنها پس از ساخت بات، نمی دانند چگونه آن را در معرض دید و استفاده دیگران قرار دهند.

به همین دلیل کمپانی مورد بحث تصمیم گرفته فهرست راهنمای میان-پلتفرمی و منبع باز را برای بات ها تشکیل دهد، که در واقع نوعی موتور جستجوی بات ها به شمار می رود.

«چنگ» اظهار داشت:

ما هنوز در تلاشیم تا بدانیم چگونه این ایده را پیاده سازی نماییم. به نظر من اقداماتی پراکنده در این راستا صورت گرفته، اما هدف ما ارائه فهرستی از ربات های قابل اطمینان از منابع موثق و مورد اعتماد است. امیدوارم بتوانیم چیزی شبیه به موتورهای جستجو برای وب سایت ها را به اجرا درآوریم تا به راحتی مورد استفاده همگان قرار گیرد.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که دیگر پلتفرم ها نیز با یکدیگر همکاری کنند تا توسعه دهندگان بتوانند به راحتی به توسعه بات ها مشغول گردند و خدمات متنوعی را ارائه نمایند. به گفته «چنگ» تعداد اپلیکیشن های چت به مراتب بیشتر از مرورگرهای وب یا پلتفرم های موبایل است.

به همین دلیل برنامه نویس نمی تواند در آن واحد برای کیک، تلگرام، اسلک، فیسبوک، اسکایپ، وب چت یا دیگر اپلیکیشن ها به توسعه بات بپردازد، و بیشتر توان و خلاقیتش صرف جزئیات فنی پلتفرم های مختلف خواهد شد. بنابراین استانداردسازی در این رابطه، می تواند پیشرفت قابل توجهی را در حوزه چت بات ها به وجود آورد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato