سونی در سه ماهه دوم خود، 3.9 میلیون واحد پلی استیشن 4 فروخته است

سونی در سه ماهه دوم خود، 3.9 میلیون واحد پلی استیشن 4 فروخته است

همانطور که ساعاتی پیش برایتان نوشتیم، کمپانی سونی گزارش مالی خود از سه ماهه اخیر سال مالی جاری را منتشر نموده و خبر از کاهش ۸۶ درصدی سود خود داده است.

گذشته از سایر بخش های سونی که به تفصیل به آنها پرداخته شده، واحد «بازی و سرویس های شبکه» سونی، که سخت افزار پلی استیشن و سرویس پلی استیشن نتوورک را شامل می شود، کاهشی ۱۱.۳ درصدی در فروش را به خود دیده است. درآمد عملیاتی نیز با کاهشی ۲۰.۶ درصدی، به ۱۸۸ میلیون دلار (معادل ۱۰ میلیارد ین) رسیده است که به گفته سونی، کاهش قیمت پلی استیشن ۴ و کاهش فروش پلی استیشن ۳ در آن تاثیرگذار بوده است.

با این همه، تاثیرهای منفی این مسئله، به لطف کاهش هزینه سونی در تولید پلی استیشن ۴ و افزایش فروش نرم افزارها، خصوصاً محتویات دیجیتالی فروخته شده در شبکه پلی استیشن نتوورک، خنثی شده است.

در مجموع، ۳.۹ میلیون واحد کنسول پلی استیشن طی سه ماهه اخیر به بازار تزریق شد که ۱۰۰ هزار واحد نسبت به همین بازه زمانی طی سال گذشته میلادی کمتر است. این بدان معنا است که تا به امروز ۴۷.۴ میلیون واحد پلی استیشن ۴ فروخته شده و ظاهراً سونی کماکان انتظار دارد که این رقم تا پایان سال جاری میلادی، به ۶۰ میلیون واحد برسد چرا که پیش بینی قبلی خود را تغییر نداده است.

گفتنی است که به دلیل عدم عرضه هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر طی سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۶ سونی، هیچ اشاره ای به فروش آن نشده است. همین مسئله درباره کنسول پلی استیشن ۴ پرو که روز پایانی ماه جاری میلادی به بازار خواهد آمد نیز صادق است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato