سامسونگ و استفاده از نمایشگر OLED بدون حاشیه در گلکسی S8

سامسونگ و استفاده از نمایشگر OLED بدون حاشیه در گلکسی S8

یکی از بزرگ ترین اهداف سامسونگ در حال حاضر، اثبات توانایی هایش در ساخت موبایل از طریق گلکسی S8 است، و شایعات نیز حاکی از آن هستند که کهکشانی پرچمدار این کمپانی با تغییرات ظاهری و سخت افزاری عمده عرضه می گردد.

در میان این موارد، گزارش های موجود از به کار گیری نمایشگر OLED در گلکسی S8 خبر می دهند که تقریباً تمام سطح پنل جلویی را می پوشاند. در واقع به نظر می رسد اسمارت فون مورد بحث از تمام طرفین تقریباً بدون حاشیه خواهد بود.

در همین رابطه یکی از محققین شرکت Samsung Display اظهار داشت این کمپانی منابع گسترده ای را به پروژه ساخت این نمایشگر تخصیص داده، اما او نمی تواند استفاده از آن در گلکسی اس ۸ را به طور رسمی تأیید نماید.

این فرد که «پارک وون-سانگ» نام دارد می گوید Samsung Display نمایشگری تمام صفحه را عرضه خواهد کرد که نسبت مساحت آن به کل پنل جلویی موبایل بیش از ۹۰ درصد خواهد بود. لازم به ذکر است در حال حاضر میانگین این رقم در بین اسمارت فون های متعدد بازار به ۸۰ درصد می رسد.

«پارک» ادامه داد شرکت تولید نمایشگر سامسونگ تلاش می کند تا طی سال های آتی این رقم را به ۹۹ درصد برساند و بنابراین می توان انتظار داشت در آینده ای نزدیک با دیوایس هایی بدون هیچگونه حاشیه در طرفین مواجه باشیم.

البته برای دستیابی به این نسبت بالا، سامسونگ چاره ای ندارد جز اینکه دکمه فیزیکی هوم را حذف نماید و به همین دلیل، احتمالاً گلکسی S8 اولین تلفن همراه مجهز به فناوری تشخیص نوری اثر انگشت خواهد بود.

گفتنیست کمپانی کره ای هنوز رسماً اطلاعاتی در مورد این موبایل فاش نساخته، و فقط به بیان این نکته بسنده نموده که گلکسی S8 از طراحی بسیار زیبا و دوربین ارتقاء یافته بهره مند است، ضمن اینکه این محصول به هیچ وجه زودتر از موعد عرضه نخواهد شد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato