موبایل های پیکسل گوگل از فلیپ کاورهای مغناطیسی پشتیبانی می کنند

موبایل های پیکسل گوگل از فلیپ کاورهای مغناطیسی پشتیبانی می کنند

یکی از محبوب ترین انواع قاب های محافظ برای تلفن های هوشمند، «فلیپ کاور» است که علاوه بر پوشش بدنه پشتی، همانند یک کلاسور سطح رویی نمایشگر را نیز می پوشاند.

اغلب قاب های محافظ این چنینی، به خصوص مدل های مربوط به دیوایس های سامسونگ و اچ تی سی، از قابلیتی برخوردار هستند که با باز شدن صفحه رویی کاور مورد بحث، تلفن هوشمند به صورت خودکار به حالت آماده باش در آمده و نمایشگر روشن می شود.

این مکانیزم ساده که Reed Switch نام دارد از سال ها پیش در فناوری های مختلف به کار گرفته شده و نحوه عملکرد آن تنها به چند آهن ربای معمولی متکی است.

این ترفند با برخورد میدان مغناطیسی پیرامون آهنربا، رویدادی مانند آنلاک شدن صفحه موبایل را فعال کرده و تجربه کاربری قاب محافظ را تسهیل می سازد.

eziHqpc6QeSF8MgwWQaKaf-650-80-w600

وب سایت ۹to5google گزارش می دهد موبایل های پیکسل و پیکسل اکس ال به صورت پیش فرض به قابلیت مشابهی مجهز هستند که ساخت فلیپ کاورهای مورد بحث را ممکن می کنند.

به نحوی که به نظر می رسد قطعه مخصوصی در زیر لوگوی G پشت دستگاه قرار گرفته که با نزدیک کردن آهنربا به آن (فرقی ندارد از جلو یا پشت) صفحه نمایش دستگاه روشن و آماده به کار می شود.

اگرچه تاکنون گوگل و هیچ شرکت سوم شخصی فلیپ کاوری برای خانواده پیکسل عرضه نکرده، اما یقیناً با اشراف بر این موضوع، تولیدکنندگان دست به کار شده و قاب های محافظ مورد علاقه مردم را خواهند ساخت.

ویجیاتو
نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato