چگونه از پیامک های خود در جیمیل نسخه ی پشتیبان تهیه کنیم؟

تهیه ی نسخه ی پشتیبان از پیامک های یک تلفن هوشمند اندرویدی در جیمیل بسیار آسان است. در ادامه با این مقاله همراه باشید تا نحوه ی انجام این کار را مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

از دست رفتن پیام های متنی و پاک شدن پیامک ها به سرعت انجام می پذیرد. از تعویض تلفن همراه بگیرید تا رخ دادن یک اشتباه ناگهانی، همه و همه می توانند موجب از دست رفتن پیام های مهم شما شوند. اما تهیه نسخه ی پشتیبان از آن ها در حساب کاربری جیمیل بسیار آسان است. برای شروع آموزش به سه چیز نیاز دارید:

  • تلفن هوشمند اندرویدی
  • دانلود اپلیکیشن  +SMS Backup از گوگل پلی و نصب آن
  • داشتن حساب کاربری جیمیل

گام اول: پیکربندی حساب کاربری جیمیل برای دسترسی به پروتکل IMAP

649x158x2012-05-01_145126.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.5R2u2ddr9D-w600

اپلیکیشن +SMS Backup برای شروع به کار نیازمند دسترسی به پروتکل IMAP در حساب کاربری جیمیل است. پس پیش از هر چیزی وضعیت حساب کاربری خود را برای یک بار هم که شده چک کنید. برای این کار وارد حساب کاربری جیمیل خود شوید و مسیر Settings –> Forwarding and POP/IMAP را دنبال نمایید.

فعال بودن پروتکل IMAP را چک کرده و سپس با اسکرول به سمت پایین صفحه، تغییرات اعمال شده را ذخیره نمایید. این مورد تنها پیکربندی مورد نیاز است که باید در حساب کاربری جیمیل خود انجام دهید.

گام دوم: نصب و تنظیم اپلیکیشن +SMS Backup

پس از فعال کردن پروتکل IMAP داخل حساب کاربری جیمیل، وقت آن رسیده است که اپلیکیشن +SMS Backup را از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن مورد نظر باید آن را پیکر بندی نمایید. بدین منظور +SMS Backup را اجرا کنید. پس از ورود به اپلیکیشن اولین صفحه ای که با آن مواجه خواهید شد، همانند تصویر زیر است:

325x578xScreenshot_20160915-121604.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.2tuQvD0jaV-w600

اولین قدم برای راه اندازی این اپلیکیشن متصل کردن آن به حساب کاربری جیمیل تان است. روی گزینه ی Connect ضربه بزنید. پس از آن حساب های موجود روی تلفن هوشمندتان برای شما نمایش داده می شود و مجبور هستید برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از پیام های خود یکی از این حساب های کاربری جیمیل را به دلخواه انتخاب نمایید.

325x578xScreenshot_20160915-121604-1.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.yZuV7YeOU5-w600

حساب کاربری مورد نظر را انتخاب و سپس مجوزهای لازم را به آن بدهید. پس از آن پنجره ای برای تهیه ی فوری نسخه ی پشتیبان برای شما به نمایش در می آید. می توانید با کلیک روی گزینه ی Skip از این مرحله گذر کرده و یا با انتخاب گزینه ی Backup فوراً از پیام های خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید.

325x578xScreenshot_20160915-121618.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.sUtimcUMBx-w600

روی گزینه ی Backup کلیک نمایید. (اگر گزینه ی Skip را انتخاب کنید، تمام پیام های موجود روی تلفن هوشمند شما به عنوان پیامک های پشتیبان گیری شده شناخته و نادیده گرفته می شوند).

پس از این کار فرآیند تهیه ی نسخه ی پشتیبان شروع می شود و با توجه به تعداد پیام هایی که دارید، ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد. اپلیکیشن مذکور تقریباً در هر ثانیه قادر به تهیه ی نسخه ی پشتیبان از 1 پیام متنی است.

325x578xScreenshot_20160915-121650.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Sy247mIFKq-w600

نیازی نیست برای چک کردن حساب کاربری جیمیل خود تا پایان این فرآیند منتظر بمانید. کافیست از طریق یک مرورگر وارد آن شوید. پس از آن در اسلایدر جیمیل خود برچسبی جدید به نام SMS مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

650x271x2016-09-15_12h20_46-650x271.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.JphCd9pWgL-w600

تبریک می گوییم. +SMS Backup به صورت خودکار از پیام های متنی شما نسخه ی پشتیبان تهیه کرده است. این سیستم نه تنها پیام های شما را ذخیره می کند، بلکه از تصاویری که همراه با این متن ها ارسال کرده اید نیز نسخه ی پشتیبان می گیرد. هماطنور که دیدید مراحل بالا بسیار ساده هستند؛ پس بگذارید نگاهی به گزینه های پیشرفته تر داشته باشیم.

گام سوم (اختیاری): فعالسازی گزینه تهیه ی نسخه ی پشتیبان به طور خودکار

اگر دلتان بخواهد می توانید تهیه نسخه ی پشتیبان گیری به صورت خودکار را فعال کنید تا در صورت فراموش کردن این کار اپلیکیشن به طور خودکار از پیامک های شما نسخه ی پشتیبان بگیرد. برای فعال کردن آن، از طریق صفحه ی اصلی روی گزینه ی Auto backup کلیک کنید.

پس از آن روی گزینه ی Auto backup settings ضربه بزنید تا بدین وسیله بتوانید دوره های تکرار را تعیین نمایید. تنظیمات پیش فرض کمی اغراق شده هستند. فرض کنید پیام های MMS زیادی دارید و به دلیل صرفه جویی در مصرف اینترنت دل تان بخواهد در مدت زمان های محدود و تنها از طریق اتصال به شبکه ی Wi-Fi از پیام های خود پشتیبان بگیرید.

215x382xScreenshot_20160915-122937.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.y_WVgReZ7B-w600

پس از راه اندازی پشتیبان گیری خودکار، به صفحه ی اصلی بازگردید و به تنظیمات پیشرفته مراجعه کنید. در اینجا می توانید تنظیمات را برای قسمت هایی چون پشتیبان گیری، بازیابی و حتی اعلان ها تغییر دهید.

در زیر بخش Backup نیز گزینه های مفیدی چون غیر فعال کردن پشتیبان گیری از MMS ها (برای صرفه جویی در مصرف داده) و تهیه ی یک لیست سفید از تماس هایی که می خواهید از آن ها نسخه ی پشتیبان تهیه کنید، وجود دارد.

325x578xScreenshot_20160915-124415.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.aC7l39EmKL-w600

بر خلاف بخش پشتیبان گیری قابلیت های زیادی برای قسمت بازیابی در نظر گرفته نشده است. با این حال می توانید از یک مزیت جیمیل محور بهره ببرید. پس از آن که +SMS Backup پیام های شما را داخل جیمیل ذخیره می کند، برای هر یک از این پیام ها یک موضوع ایجاد می نماید.

با ستاره دار کردن هر موضوع می توانید به +SMS Backup دستور دهید تا تنها مواد ستاره دار را بازیابی کند. با استفاده از این سیستم در جیمیل، می توانید سریعتر از گذشته به پیام های مهم خود دسترسی داشته باشید و آن ها را بازیابی نمایید.

با این آموزش می توانید از تمام پیام های خود داخل حساب کاربری جیمیل تان نسخه ی پشتیبان تهیه کنید و در صورت نیاز آن ها را مجدداً روی تلفن هوشمند اندرویدی خود بازیابی نمایید. آیا تا به حال از پیام های خود نسخه یپشتیبان گرفته اید؟ بدمان نمی آید تجربیات خود در این زمینه را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

SMS Backup Plus
  • SMS Backup Plus
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: Jan Berkel
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 0.668 مگابایت
دانلود


مطالب مرتبط

چگونه رمز عبور های ذخیره شده در گوگل کروم را مشاهده کنیم؟

ذخیره کردن رمز‌های عبور در گوگل کروم عملی است که اکثر ما انجام می‌دهیم. موضوعی که شاید از لحاظ امنیتی خیلی درست نباشد. به هر ترتیب یک هکر با دستیابی به حساب کاربری گوگل شما می‌توانید به مشاهده رمز عبور ذخیره شده در حسابتان بپردازد.در این مطلب قصد داریم به بررسی چگونگی مشاهده رمز‌های عبور... ادامه مطلب

با این ۳ روش برای بازیابی تصاویر حذف شده از دستگاه های اندرویدی آشنا شوید

ممکن است به اشتباه یا به طور اتفاقی تصویری بسیار دوست داشتنی را از گوشی یا تبلت خود حذف کرده باشید. یا بدتر از آن، ممکن است دستگاهتان دچار مشکل شده باشد و بخواهید برخی از تصاویر ذخیره شده در آن را به نحوی بازیابی کنید. حالا باید تمامی تصاویر حذف شده را برگردانید. در... ادامه مطلب

چگونه گزینه Move to یا Copy to را به منوی ویندوز 10 اضافه کنیم؟

ویندوز 10 دارای عملکردی پنهان است که به شما اجازه می‌دهد با کلیک راست کردن روی یک فایل آن را به راحتی به مقصدی خاص در کامپیوتر خود انتقال دهید. در واقع باید با اعمال برخی تغییرات در رجیستری ویندوز ابتدا به شخصی سازی منو ویندوز بپردازید و سپس از آن برخوردار شوید.البته پیش از... ادامه مطلب

چگونه به اسلاید ها در پاورپوینت پاورقی اضافه کنیم؟

استفاده از پاورقی روشی بسیار مناسب برای ارائه منبع یا به طور کلی اطلاعات بیشتر راجع به یک گزاره در مطالب است. با اضافه کردن پاورقی بدون این که فضای زیادی از صفحه را بگیریم می‌توانیم اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.بسیاری از دانشجویان و اساتید و معلمان برای ارائه بهتر دروسشان از... ادامه مطلب

چگونه لپتاپ خود را حتی با درب بسته روشن نگه داریم؟

بسیاری از ما گاهی از اوقات نیاز داریم لپتاپ خود را روشن نگه داریم. اما روشن نگه داشتن لپتاپ با درب بسته یکی از چالش‌هایی است که بسیاری از ما آن را تجربه کرده‌ایم. جالب است بدانید برای انجام این کار، ویندوز راه‌هایی پیش پایمان خواهد گذاشت.در مطلب پیش رو قصد داریم به توضیح چگونگی... ادامه مطلب

چگونه از چند حساب کاربری در مایکروسافت اج جدید استفاده کنیم؟

استفاده از یک مرورگر خاص به این منظور است که بتوانید به طور خاص، بوکمارک‌ها و تنظیمات خاصی که در آن اعمال می‌کنید را همیشه در اختیار داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است بخواهید برخی از بوکمارک‌ها و تنظیمات در زمان‌هایی خاص در مرورگر شما نمایش داده شوند. برای این کار استفاده از چند حساب... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟