ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یونیکد 10 شامل اموجی بانوان محجبه خواهد بود

اگر به خاطر داشته باشید، اواخر شهریور ماه خبر دادیم کمپینی برای افزودن اموجی زنان محجبه به یونیکد راه افتاده است. کنسرسیوم یونیکد یکی از سازمان های غیرانتفاعی است که در زمینه استانداردسازی نوشته های بین ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۲۳ آبان ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۰

اگر به خاطر داشته باشید، اواخر شهریور ماه خبر دادیم کمپینی برای افزودن اموجی زنان محجبه به یونیکد راه افتاده است.

کنسرسیوم یونیکد یکی از سازمان های غیرانتفاعی است که در زمینه استانداردسازی نوشته های بین المللی و متون اکثر زبان های دنیا فعالیت می کند و مسئولیت یکپارچه سازی اموجی های دوست داشتنی مردم را نیز بر عهده دارد.

اواخر شهریور دختری 15 ساله به نام ریوف الحامدی با ارائه چند طرح اموجی، از کنسرسیوم مورد بحث رسماً درخواست کرد تا اموجی زنان محجبه و مردان دارای دستار عربی به فهرست یونیکد اضافه شوند.

به دنبال این پیشنهاد کمپینی راه اندازی شد که افرادی مثل مدیر وب سایت ردیت و چند ژورنالیست و فعال رسانه جهانی از آن استقبال به عمل آوردند.

بعد از اضافه شدن امکان انتخاب رنگ پوست اموجی ها و همینطور شخصیت های مشاغل مختلف در به روز رسانی های ماه ها گذشته، به نظر می رسد تلاش های نوجوان مسلمان به نتیجه رسیده است.

گفته می شود آخرین ویرایش نسخه دهم یونیکد، دارای اموجی زنانی است که سرشان پوشیده بوده و دارای حجاب هستند.

این تصمیم کاملاً منطقی است؛ چراکه بیش از نیم میلیارد از جمعیت جهان را بانوان محجبه شکل داده اند و حجاب عملاً مشخصه ی اصلی ظاهر آنهاست.

هنوز مشخص نیست یونیکد 10 چه زمانی منتشر خواهد شد، اما تا جایی که مطلع هستیم هنوز طیفی از اموجی های جدید برای اضافه شدن در به روز رسانی های یونیکد 9 وجود دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
  • احمدرضا ایزدی
    احمدرضا ایزدی | ۲۵ آبان ۱۳۹۵

    فقط همینو کم داشتیم

  • آریا
    آریا | ۲۴ آبان ۱۳۹۵

    مخالفم با این کار. حجاب یه بحث عقیدتیه و مشخصه نژاد یا قوم خاصی نیست. پس دلیلی نداره براش ایموجی ساخته بشه. اگر اینطور باشه پس باید ایموجی کوکلاکس کلان ها و نازی ها و فراماسون ها هم ساخته باشه.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی