سیستم MoVR تجربه واقعیت مجازی بدون سیم را برای تمام هدست ها ممکن می سازد

سیستم MoVR تجربه واقعیت مجازی بدون سیم را برای تمام هدست ها ممکن می سازد

سیستم MoVR تجربه واقعیت مجازی بدون سیم را برای تمام هدست ها ممکن می سازد

یکی از مشکلات مهمی که در حال حاضر گریبان گیر هدست های واقعیت مجازی است و عملاً تجربه ی آن را برای کاربر دشوار می سازد، سیم های بسیار زیاد و بلندی است که می بایست به سیستم متصل گردد.

آکیلس ریفت، اچ تی سی وایو و به خصوص هدست پلی استیشن (بررسی دیجیاتو) دارای مراحل طولانی و پیچیده ای برای سیم کشی و راه اندازی هستند که در نگاه اول به جذابیت تجربه واقعیت مجازی لطمه می زنند.

در این بین کمپانی HTC به تازگی پیش فروش قطعه ای ۲۲۰ دلاری و اضافه برای هدست واقعیت مجازی Vive را آغاز نموده که آن را به هدستی وایرلس تبدیل می کند.

حالا مهندسین واحد کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT نیز دستگاهی به نام MoVR ساخته اند که با اتصال به هر هدستی، بدون هیچگونه افت کیفیت و فریم ریت، آن را به یک هدست واقعیت مجازی بدون سیم تبدیل می نماید.

psvrconnections-640x501-w600

MoVR از تکنولوژی «موج میلی متری» که در آزمایشات نسل پنجم شبکه های مخابراتی نیز مورد استفاده قرار گرفته است بهره می برد و با سرعت بالایی بین هدست و سخت افزاری کامپیوتری ارتباط برقرار می نماید.

گفتنی است سرعت این تکنولوژی به مراتب از فناوری های بی سیم حال حاضر مثل وای-فای و آر-اف که حداکثر سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می کنند، بیشتر است و به راحتی توانایی انتقال تصاویر ۴K را در یک آن خواهد داشت.

الگوی اولیه طراحی شده به اندازه یک کف دست و دارای دو آنتن کوچک بوده که گفته می شود مدل نهایی ابعادی بزرگتر از یک تلفن هوشمند نخواهد داشت. تاریخ و قیمت احتمالی این سیستم نیز مشخص نیست.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل