مایکروسافت برای تامین انرژی مراکز داده به نیروگاه های بادی روی آورده است

مایکروسافت برای تامین انرژی مراکز داده به نیروگاه های بادی روی آورده است

مایکروسافت برای تامین انرژی مراکز داده به نیروگاه های بادی روی آورده است

بدون تردید کمپانی بزرگی مثل مایکروسافت انرژی بسیار زیادی برای مدیریت و اداره مراکز داده نیاز دارد. اما این مسئله صرفاً لازم نیست برای محیط زیست مضر باشد.

این کمپانی اخیراً اعلام کرده با دو کمپانی مالک نیروگاه تولید برق بادی قرارداد بسته تا تمام انرژی مورد نیاز مرکز داده های شاین در ایالت وایومینگ آمریکا تامین گردد.

مایکروسافت با همکاری نیروگاه Bloom در ایالت کانزاس حدود ۱۷۸ مگاوات از انرژی مورد نیازش را به دست خواهد آورد و ۵۹ مگاوات دیگر از طریق دو نیروگاه Silver Sage and Happy Jack در ایالت وایومینگ تامین می شود.

گفتنی است این نخستین فعالیت ردموندی ها برای بهره مندی از انرژی پاک نیست؛ در سال های گذشته نیروگاه های متعددی در ایالات ایلینوی و تگزاس، به ترتیب ۷۵ و ۱۰۰ مگاوات به مراکز داده مورد نظر مایکروسافت انرژی می رساند.

microsoft

این شرکت در مجموع حدود ۵۰۰ مگاوات از انرژی مورد نیازش برای اداره و مدیریت مراکز داده را به کمک نیروگاه های بادی به دست می آورد.

جالب است بدانید در صورت قطع فعالیت توربین های بادی، انرژی پشتیبان و جایگزین از گاز طبیعی استفاده می کنند که به مراتب از سوخت های نفتی سالم تر هستند.

مایکروسافت امیدوار است تا سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰ درصد از انرژی های مورد نیازش را به کمک انرژی های تجدید پذیر و پاک تامین نماید. مسئله ای که رویکرد تحسین برانگیز و صحیح سازنده ویندوز را نشان می دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل