گارتنر: با فراخوان نوت 7، سهم سامسونگ از بازار موبایل های هوشمند کاهش یافت

گارتنر: با فراخوان نوت 7، سهم سامسونگ از بازار موبایل های هوشمند کاهش یافت

آمار فروش موبایل های هوشمند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی، حاوی خبرهای ناگواری برای سامسونگ است و به گفته موسسه گارتنر، سهم این کمپانی کره ای از بازار اسمارت فون ها تا ۱۴ درصد نسبت به همین بازه زمانی سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است؛ به بیان واضح تر، سامسونگ ۱۲ میلیون موبایل کمتر نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته میلادی به فروش رسانده.

قطعاً موبایل گلکسی نوت ۷ تاثیری چشمگیر در کاهش فروش داشته است و می توان عدم فروش چند میلیون واحد را به گردن انفجار باتری های این فبلت پرچمدار انداخت، اما در هر صورت، چنین آماری باز هم از بیشترین میزان کاهش سهم سامسونگ در تاریخ این کمپانی حکایت دارد.

همانطور که احتمالاً حدس زده اید، گارتنر آماری درباره آیفون ۷ اپل منتشر نکرده است چرا که موبایل های جدید اهالی کوپرتینو، تنها طی دو هفته از سه ماهه اخیر در بازار بوده اند. با این همه، در مجموع سهم اپل از بازار طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی تا ۶ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و پرونده آن با سهم ۱۱.۵ درصدی و عرضه ۴۳ میلیون موبایل بسته شده است.

q3-phone-sales-gartner-w600

اما با در نظرگیری کاهش سهم اپل و سامسونگ، این سوال مطرح می شود پس چه کمپانی هایی با افزایش سهم در سه ماهه سوم مواجه شده اند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که برندهای چینی مانند Vivo ،Oppo و هوآوی به سختی مشغول رقابت با بزرگان تکنولوژی هستند و طی سه ماهه اخیر به پیشرفت های محسوسی دست یافته اند.

هوآوی به صورت خاص، ارزش بررسی کردن را دارد و توانسته به سهمی نزدیک به سهم اپل از بازار موبایل های هوشمند دست یابد. علاوه بر این، کمپانی چینی مورد اشاره در حال نزدیک کردن قیمت گذاری موبایل های میان رده و پرچمدار خود به برچسب قیمت موبایل های اپل و سامسونگ است؛ بنابراین احتمالاً در آینده نزدیک سهم به مراتب بیشتری از سود بازار اسمارت فون ها خواهد داشت.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato