مدیاتک فناوری UltraCast را برای ارسال بیسیم محتوای 4K معرفی کرد

مدیاتک فناوری UltraCast را برای ارسال بیسیم محتوای 4K معرفی کرد

مدیاتک فناوری UltraCast را برای ارسال بیسیم محتوای 4K معرفی کرد

این روزها همه جا صحبت از ۴K و رزولوشن های بالای تصاویر و تلویزیون های قدرتمند و غول پیکر است؛ ابعاد بزرگتر نمایشگرهای امروزی کیفیت تصاویر بالاتری را طلب می کنند و پیشرفت های حاصل در تکنولوژی، رنگ و وضوح چشم نوازی برای انسان به ارمغان می آورد.

یکی از تکنولوژی هایی که در سال های گذشته مورد استقبال عموم قرار گرفته و شاهد گستردگی بیش از پیش آن هستیم، سرویس های میراکست (ارسال تصاویر از طریق وای-فای) هستند که البته معمولاً در کیفیت های بالا کاستی هایی نیز به همراه دارند.

حالا امروز کمپانی چیپ ساز مدیاتک، از تکنولوژی جدیدی به نام UltraCast پرده برداشت که امکان استریم تصاویر با کیفیت ۴K را با سرعت و دقت بالاتری میسر می سازد.

miracast-1l-w600

به کمک این تکنولوژی تلفن های هوشمند مجهز به پردازنده مدیاتک جدید به زودی توانایی ارسال تصاویر ۴K بدون افت کیفیت و سرعت را روی تلویزیون های پشتیبانی شده خواهند داشت.

چیپ ساز تایوانی اذعان داشته آلتراکست از استاندارد استریم میراکست برداشت شده، اما از الگوریتم پردازش تصاویر اختصاصی مدیاتک بهره می برد. علاوه بر این مدیران این شرکت تاکید می کنند سایر توسعه دهندگان شخص ثالث نیز می توانند در محصولات خود از این تکنولوژی بهره مند شوند.

آلتراکست در حال حاضر در اختیار همکاران و کمپانی های توسعه دهنده مربوطه قرار گرفته، اما هنوز مشخص نیست اولین تلفن های هوشمند یا تلویزیون های پشتیبانی شده چه زمانی عرضه خواهند شد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل