ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تقسیم شرکت سامسونگ الکترونیکس
تکنولوژی

سامسونگ الکترونیکس گزینه تقسیم شدن به دو بخش مجزا را بررسی می کند

سامسونگ این روزها به عنوان بزرگ ترین موبایل ساز دنیا حال و روز چندان خوشی ندارد و بحران گلکسی نوت 7 ضربه بزرگی به حساب های مالی این شرکت و البته اعتبارش وارد آورده است. ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۸ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰

سامسونگ این روزها به عنوان بزرگ ترین موبایل ساز دنیا حال و روز چندان خوشی ندارد و بحران گلکسی نوت 7 ضربه بزرگی به حساب های مالی این شرکت و البته اعتبارش وارد آورده است. حال گفته می شود شرکت مادر یعنی سامسونگ الکترونیکس بیش از گذشته، گزینه تقسیم شدن به دو بخش مجزا را مد نظر قرار داده است.

مدت هاست که یکی از سرمایه گذاران مطرح این شرکت کره ای در آمریکا چنین گزینه را به مقامات آن پیشنهاد داده است. بر اساس طرح گروه «Elliott Associates»، سامسونگ می بایست به دو بخش هولدینگ و کمپانی عملیاتی تقسیم شود. این طرح تا امروز با بی اعتنایی مقامات ارشد کره ای مواجه شده بود، اما به نظر می رسد وقایع اخیر و مشکلات به وجود آمده سبب شده تا تغییر ساختار بیش از پیش جدی گرفته شود.

قرار است امروز سران غول آسیایی جلسه ای را برای بررسی پیشنهاد Elliott Associates و اعلام موضع رسمی در مورد آن برگزار کنند. روزنامه کره ای «Economic Daily» نیز در گزارشی مدعی شده که این گزینه مدتی هست در دستور کار هیئت مدیره سامسونگ قرار گرفته و احتمال چنین تغییر ساختاری رو به افزایش است.

در هر حال تصمیم هر چه باشد، نشان می دهد بالاخره چشم بادامی های جنوب شرق آسیا دریافته اند که ساختار این شرکت در شرایط فعلی دچار مشکل است و نیاز آن وجود دارد که با توجه به شرایط جدید بازار تغییراتی در رویکردها و عملکرد این کمپانی به وجود بیاید. به زودی می بایست شاهد انتشار اخبار بیشتری در این باره باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • CATer
    CATer | ۸ آذر ۱۳۹۵

    دو بخش مجزا نه، یه هولدینگ و یه زیر مجموعه! به این نمیگن دو بخش مجزا...!

مطالب پیشنهادی