بعد از شکست جمعه سیاه، PS4 به پرفروش ترین محصول «دوشنبه سایبری» تبدیل شد

به نظر می رسد که رکوردشکنی گیمرها در تعطیلات کشور ایالات متحده تمامی ندارد و برنده های اصلی این اتفاق، دو کمپانی سونی و مایکروسافت هستند. بعد از گذشت «جمعه سیاه»، که اکس باکس وان را به پنجمین محصول پرفروش خرده فروشی های اینترنتی تبدیل کرد، کمپانی ادوبی دیجیتال خبر از برتری بی چون و چرای پلی استیشن 4 در روز دوشنبه ی بعد از جشن شکرگزاری، یا «دوشنبه سایبری» می دهد.

دوشنبه سایبری یکی از مهم ترین روزهای سال در ایالات متحده به شمار می رود و مردم با بهره مندی از تخفیف های حیرت انگیز، قادر به تهیه محصولات مورد نیاز خود از فروشگاه های اینترنتی و فیزیکی هستند. در این روز، کنسول اکس باکس وان مایکروسافت، بعد از پلی استیشن 4 سونی، در جایگاه دوم پرفروش ترین محصولات الکترونیکی قرار گرفتند.

در مجموع این دو کنسول، فروشی بیشتر نسبت به تلویزیون های 4K سامسونگ، آیپدهای اپل و محصولات Fire آمازون را تجربه کردند. اگرچه مایکروسافت در روز جمعه سیاه قادر به شکست همتای ژاپنی خود در امر فروش بود، اما ادوبی می گوید که کنسول سونی، همچنان پرفروش ترین کنسول ماه نوامبر ایالات متحده به شمار می رود؛ چرا که سونی اخیراً پلی استیشن 4 پرو (بررسی دیجیاتو) را نیز به بازار عرضه کرده است.

در مجموع رقابت نزدیک این دو کنسول، یکی از اصلی ترین دلایل سوددهی کلان خرده فروشی ها با آغاز فصل تعطیلات و خرید آمریکا به شمار می رود. از طرف دیگر اما، به نظر می رسد که بازی های Pokemon Sun و Pokemon Moon آغاز بسیار توفانی روی کنسول دستی 3DS داشته اند.

تمام نسخه های پیشین Pokemon همواره فروشی تضمین شده داشته اند اما فروش دو عنوان جدید این سری، حتی از Call of Duty و سایر بازی های بزرگ فصل پاییز پیشی گرفته است. با این تفاسیر باید به نتیجه رسید که عرضه بازی واقعیت افزوده پوکمون گو در فصل پاییز، تاثیر زیادی رو جذب مخاطبان بیشتر به این فرنچایز داشته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟