هدست های واقعیت مجازی بزرگترین بازندگان امسال، از لحاظ فروش هستند

هدست های واقعیت مجازی بزرگترین بازندگان امسال، از لحاظ فروش هستند

هدست های واقعیت مجازی بزرگترین بازندگان امسال، از لحاظ فروش هستند

موسسه آماری SuperData که هر از چندگاهی، توجهی ویژه به آمار بازار بازی های ویدیویی و فروش سخت افزارهای گیمینگ نشان می دهد، اخیراً پیش بینی های خود درباره موفقیت هدست های واقعیت مجازی را دستخوش تغییر کرده و می گوید که پلتفرم های مبتنی بر این تکنولوژی، «بزرگترین بازندگان» سال جاری میلادی از لحاظ فروش، خصوصاً طی تخفیف های جمعه سیاه هستند.

سوپردیتا عقیده دارد که به علت عدم عرضه نرم افزارهای ارزشمند و نیز تبلیغات ضعیف، فروش هدست های واقعیت مجازی کاهش خواهد یافت و در همین راستا، پیش بینی های خود مبنی بر فروش ۲.۶ میلیون واحدی هدست پلی استیشن وی آر (بررسی دیجیاتو) طی سال جاری میلادی را تا کمتر از ۷۵۰ هزار واحد کاهش داده است.

در همین حال، سوپر دیتا عقیده دارد که برخلاف پیش بینی فروش ۴۵۰ هزار واحدی سابق، هدست Daydream View گوگل تنها موفق به فروش ۲۶۱ هزار واحد تا پایان سال ۲۰۱۶ خواهد بود. با این همه، این مسئله درباره هدست های HTC Vive، آکیلس ریفت و Gear VR سامسونگ صدق نمی کند و کماکان انتظار می رود سه هدست به ترتیب فروشی ۴۵۰ هزار، ۲۵۵ هزار و ۲.۳ میلیون واحدی را پشت سر بگذارند.

PS4pro (4)

یکی از دلایل اصلی سوپردیتا برای تغییر عقیده در پیش بینی فروش هدست پلی استیشن وی آر، «عدم سازگاری میان عرضه و تقاضا و نیز عدم وجود تبلیغات» ذکر شده است. یکی از تحلیلگران این موسسه توضیح می دهد که سونی مرتکب اشتباهات زیادی می شود و طی تعطیلات جمعه سیاه و دوشنبه سایبری، به جای اعمال تخفیف روی نرم افزارهای انحصاری و مانور تبلیغاتی روی دستگاه های مختلف، صرفاً روی پلی استیشن پرو (بررسی دیجیاتو) تمرکز کرد.

وی در ادامه می گوید سونی این پیغام را به گوش مشتریان رسانده که هدست پلی استیشن، روی کنسول پلی استیشن ۴ پرو عملکرد بهتری از خود به جای خواهد گذاشت. بنابراین مشتریان تصور می کنند که فعلاً باید نسبت به خرید پلی استیشن ۴ پرو اقدام کنند و بعداً به سراغ هدست خاص آن نیز بروند. در نتیجه همین امر، بعید است که هدست پلی استیشن وی آر تا پایان ۲۰۱۶ به فروشی بالاتر از یک میلیون واحد دست پیدا کند.

از طرف دیگر، موجودی محدود هدست پلی استیشن نشان می دهد که سونی هنوز از موفقیت در حوزه واقعیت مجازی مطمئن نبوده و می خواهد پیش از عرضه گسترده تر آن، بازار را بسنجد. البته با در نظرگیری این که فعلاً هیچ هدست دیگری قادر به رقابتی مستقیم با پلی استیشن وی آر نیست، چنین رویکردی بسیار منطقی به نظر می رسد و احتمالاً ژاپنی ها می خواهند همه چیز را به شکلی آرام پیش ببرند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل