چگونه شایع ترین مشکلات اندروید نوقا را حل کنیم؟

همانطور که می دانید اندروید 7.0 نوقا هم اکنون روی دستگاه های هوشمند زیادی موجود نیست، اما با این حال اگر دارای یکی از تلفن های هوشمند نکسوس یا پیکسل گوگل هستید احتمالاً جدیدترین به روزرسانی اندروید را دریافت کرده اید. اگر تجربه ی شما از این نسخه با مشکلاتی همراه بوده قصد داریم در ادامه ی مقاله شایع ترین مشکلات اندروید نوقا و اقدامات لازم برای رفع آن ها را به شما بگوییم.

اندروید برخلاف سیستم عامل iOS روی طیف وسیعی از تلفن های هوشمند با انواع و اقسام افزونه ها نصب می شود، بنابراین ارائه ی یک راهکار واحد برای حل مشکلات این سیستم عامل اصلاً کار آسانی نیست. با این حال چند اصول کلی وجود دارد که قبل از ارتباط با سازنده تلفن همراه و یا تماس با اپراتور شبکه به صورت مستقیم می توانید از آن ها استفاده نمایید؛ تا پایان با ما همراه باشید.

مصرف بالای باتری

trpetfn7pxtrdp2qnalp-w600

این مورد یکی از متداول ترین مشکلاتی است که توسط استفاده کنندگان از اندروید 7.0 نوقا گزارش شده. مصرف زیاد باتری یکی از مسائلی است که به سختی می توان آن را برطرف کرد، چرا که عوامل بسیاری اعم از اپلیکیشن های مختلف می توانند علت اصلی چنین مشکلی بوده و روی آن تأثیر بگذارند.

برای رفع مشکل، علاوه بر منتظر ماندن برای عرضه ی یک به روزرسانی جدید نرم افزاری می توانید روش های عیب یابی که در نسخه های دیگر اندروید نیز انجام می پذیرفت را روی اندروید نوقا نیز امتحان نمایید. سعی کنید با چک کردن اپلیکیشن های مختلف و پاک کردن آن ها این مشکل را برطرف کرده و یا به عنوان آخرین راه حل تلفن هوشمند خود را به تنظیمات کارخانه باز گردانید.

پیش از این کار حتماً از اطلاعات خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. اگر خواهان طی کردن چنین مسیری هستید، می توانید ایمیج کارخانه ای اندروید 7.0 نوقا را به صورت مستقیم از سرورهای گوگل برای دستگاه های هوشمند نکسوس و پیکسل دریافت نمایید.

zgz4elh8oqlue0z0hc2l-w600

اگر مایل نیستید که اپلیکیشن های خود را پاک و دوباره نصب کنید و دلتان نمی خواهد که کل سیستم را چک کنید، می توانید با انجام کارهایی مثل کم کردن نور صفحه نمایش، کاهش زمان قفل شدن صفحه نمایش، غیر فعال کردن وای-فای و بلوتوث (در صورتی که به آن ها نیازی ندارید) و استفاده ی صحیح از حالت پرواز مصرف باتری خود را کاهش دهید.

همچنین قادر هستید با مراجعه به منوی باتری در بخش تنظیمات، برنامه هایی که بیشترین نقش در مصرف باتری دارند را مشاهده و در پی آن ویژگی های محافظ باتری در اندروید نوقا را که به ذخیره ی بهتر باتری کمک می کند، فعال نمایید. روی دکمه ی منو (سه نقطه ی عمودی) کلیک کنید.

پس از آن برای مشاهده ی اپلیکیشن هایی که در غیاب شما از حالت ذخیره ی باتری خارج شده اند گزینه ی Battery optimization را انتخاب نمایید. مجدداً روی سه نقطه ی عمودی ضربه زده و گزینه ی Reset app preferences را انتخاب کنید تا ببینید مشکل پیش رو حل می شود یا خیر.

مشکل در اتصالات وای-فای و بلوتوث

hwtumjjrtmrpvihgdi2t-w600

مشکلات مختلفی در سطح اینترنت گزارش شده که تشخیص موارد مرتبط با آن را دشوار می سازند. پیش از هر چیزی بهتر است با مسائل اولیه شروع کنید. برای این کار باید تلفن های هوشمند و تبلت های دیگر را نیز با وای-فای و بلوتوث خود چک کنید تا بفهمید که این مشکل از دستگاه شماست که به اندروید نوقا به روزرسانی شده و یا مشکلی عمومی به شمار می رود.

اگر این دستگاه ها نیز با مشکل مواجه هستند، بنابراین اندروید نوقا مقصر نیست و مسئله ای دیگر سبب تداخل در اتصال به شبکه و یا بلوتوث می شود. در مرحله ی بعد سعی کنید دستگاه خود را یک دور خاموش و روشن کنید و یا به طور موقت اتصال وای-فای و یا بلوتوث را قطع نمایید (استفاده از حالت پرواز برای چند دقیقه سریعترین راه برای انجام این کار است).

در برخی موارد استفاده از گزینه ی Forget در اتصال به یک وای-فای و یا بلوتوث خاص و سپس متصل شدن مجدد به آن می تواند راه حلی مفید باشد. می توانید این کار را با مراجعه به تنظیمات بلوتوث و یا وای-فای دستگاه خود و انتخاب گزینه ی Forget انجام دهید.

badlnkxxgzkvzgvnyy6k-w600

همچنین پاک کردن Cache سیستم که در آن اطلاعات موقت ذخیره می شود نیز جزو مواردی است که پیشنهاد می دهیم (این عمل اطلاعات شخصی شما را پاک نخواهد کرد). دستگاه هوشمند خود را خاموش کرده و سپس دکمه ی کم کردن صدا را همراه با دکمه ی پاور به صورت هم زمان فشار دهید و نگه دارید تا بدین وسیله وارد حالت ریکاوری شوید.

هنگامی که با پیام شروع مواجه شدید دوبار پشت سر هم دکمه ی کم کردن صدا را بزنید تا حالت ریکاوری نمایان شود؛ پس از آن کافیست با فشردن دکمه ی پاور آن را انتخاب نمایید. به محض مشاهده ی نشان اندروید و علامت تعجب قرمز دکمه ی پاور را فشرده و سپس روی دکمه ی زیاد کردن صدا ضربه بزنید.

با انجام مراحل بالا به منویی دیگر منتقل می شوید. دکمه ی کم کردن صدا را بفشارید تا گزینه ی wipe cache partition برجسته شود و سپس با استفاده از دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. تبریک می گوییم شما موفق به پاک کردن کش سیستمی شده اید.

ناپایداری و یا کرش کردن پیاپی اپلیکیشن ها

if6hyg6zdnyanqkhthbz-w600

پس از نصب سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا سریع ترین راه برای برطرف کردن مشکل اپلیکیشنی که به درستی کار نمی کند، پاک کردن و نصب مجدد آن است. همچنین می توانید با رفتن به منوی اپلیکیشن ها در بخش تنظیمات و مراجعه به اپلیکیشن مورد نظر کش موقت و تنظیمات ذخیره شده ی آن را پاک کنید.

با انجام دو فرآیند بالا باید مشکل شما حل شود. اگر همچنان با مشکلاتی مشابه رو به رو بودید فکر می کنیم بهترین راه تماس با توسعه دهنده و یا چک کردن صفحه ی رسمی پشتیبانی اپلیکیشن است که معمولاً می توانید لینک آن را در لیست فروشگاه گوگل پلی پیدا نمایید.

paqom2pkspvk9agodcg5-w600

اگر مسئله ای که با آن مواجه هستید فراتر از اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه هوشمندتان است و به سیستم عامل مربوط می شود پس بهتر است منتظر یک به روزرسانی رسمی باشید. علاوه بر این پشتیبان گیری از دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه و تنظیم مجدد سیستم و یا نصب یک ایمیج کارخانه ی تازه که توسط گوگل منتشر شده نیز می تواند جزو راه حل های پیش رو باشد.

اگر صاحب یک دستگاه نکسوس 5 ایکس هستید و پس از ارتقاء به اندروید نوقا با ریبوت شدن های پیاپی و تصادفی مواجه شده اید، خبر بدی برای شما داریم: به نظر می رسد جزو دسته افرادی باشید که با یک مشکل سخت افزاری دست و پنجه نرم می کنند. در این خصوص گوگل توصیه می کند که به دنبال گارانتی باشید و دستگاه خود را به جایی که از آن خرید کرده اید نشان دهید.

همچنین برخی کاربران نصب مجدد اندروید 7.0 نوقا را یکی از راه حل های احتمالی برای حل این مشکل می دانند.

دیگر مشکلات اندروید نوقا روی دستگاه های هوشمند

upjelsa6ejccqobkwkvz-w600

سه مشکل بالا بزرگترین مسائلی بود که در سطح اینترنت پیدا کردیم. با این حال ممکن است با مشکلاتی دیگر نیز مواجه شوید که معمولاً به هنگام عرضه ی نسخه ای جدید از اندروید آشکار می شوند. ساده ترین و بارزترین راه برای حل این مسائل به روز نگه داشتن دستگاه خود است. این مورد نه تنها برای سیستم عامل امری مهم به شمار می رود بلکه برای اپلیکیشن ها نیز موردی ضروری است.

هرگونه اشکلات رسمی که از سوی توسعه دهندگان شناسایی می شوند، قادر هستند تا از طریق این راه مرتفع شوند. همچنین جستجو در اینترنت نیز می تواند به شما در حل مشکلات کمک کند. در همین راستا سری ساخت تلفن همراه، مدل آن، اشکال دقیق و... را در اینترنت جستجو کنید تا بدین وسیله بتوانید راه حل های احتمالی و کسانی که از مشکل شما رنج می برند را پیدا کنید.

اگر نتوانستید هیچ گونه گزارش ثبت شده ای در رابطه با مشکل تان پیدا کنید، پس خود سعی در ثبت آن داشته باشید. همچنین این پست می تواند توصیه های جامعی را در اختیار دارندگان تلفن های هوشمند نکسوس و پیکسل برای کوچ کردن به اندروید 7.0 نوقا قرار دهد، پس حتماً سری به آن بزنید.

مطالب مرتبط

آیا گوگل برای تلفن های همراه خود چیپ اختصاصی تولید خواهد کرد؟

اینطور به نظر می رسد که گوگل قصد دارد دستی به تولید پردازنده ها ببرد. شرکت مورد اشاره، چندی پیش Manu Gulati، یکی از مغزهای متفکر اپل که پردازنده های سری A اپل را تولید می کرد، تحت عنوان «آرشیتکت ارشد چیپ های مجتمع» به استخدام خود در آورد.همه شواهد حاکی از آن است که... ادامه مطلب

فراگیری الفبایی که «لری پیج» می داند؛ مروری بر دلایل به وجود آمدن ساختار «آلفابت» [بخش اول]

«گاهی مجبور می شوید در تضاد با آنچه تصور کرده اید، حرکت کنید. معمولا در یک تجارت، پیش خود می گویید "خب، آن کار دیگری که شبیه به فعالیت های پیشینم بوده، چیست؟" اما حقیقت این است که شاید قادر باشید دست به اقداماتی بزنید که چندان هم به هم مرتبط نیستند.»این ها جملاتی است... ادامه مطلب

راهنمای استراتژی های موثر در Clash of Clans: چگونه حمله کنیم به همراه 5 نکته ساده

اگر مدت کمی است که Clash of Clans بازی می کنید باید بدانید که فارم کردن، یعنی حمله به قبایل دیگر و چپاول منابع آن ها، تنها راه بقا است. بنا کردن اغلب ساختمان ها و تهیه ارتش های قابل اعتماد برای حمله، همه هزینه بر هستند و منابع داخلی شما کفایت نمی کنند. به... ادامه مطلب

امکان بررسی همزمان املای کلمات به زبان های مختلف، به زودی به کروم افزوده می شود

اگر به بیش از یک زبان تسلط دارید و اغلب از هر دوی آنها استفاده می کنید احتمالا با مشکل تغییر دائم زبان گوگل کروم برای بررسی درست بودن املای کلمات آشنایی دارید.خوشبختانه باید به اطلاع تان برسانیم که ظاهرا به زودی کروم قابلیت چک کردن همزمان املای کلمات به زبان های مختلف را پیدا... ادامه مطلب

با اشاره روی لوگوی گوگل به مناسبت المپیک مجموعه ای از مینی گیم ها را تجربه کنید

رقابت های المپیک ریو 2016 از امروز آغاز می شود، و گوگل تصمیم گرفته تا به سبک و سیاق خودش به استقبال از این مسابقات جذاب و نفسگیر برود. این روزها اگر اپلیکیشن رسمی گوگل در iOS یا اندروید را باز کرده و روی لوگوی کمپانی در آن اشاره کنید، چند مینی گیم ساده و جذاب... ادامه مطلب

واکنش ضعیف گوگل به مشکل خاموش شدن ناگهانی نکسوس های 6P

همین چند هفته پیش بود که خبر دادیم برخی موبایل های نکسوس 6P گوگل پس از آپدیت شدن به اندروید ۷ دچار مشکل خاموش شدن ناگهانی شده اند. در ابتدا گوگل و هوآوی تقصیر را به گردن یکدیگر انداختند، اما سرانجام پذیرفتند تا با همکاری یکدیگر به رفع مشکل اقدام نمایند. حال بالاخره غول جستجوی اینترنتی به... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟