جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

چگونه اداره شرکت خود را به دست بگیریم؟

اگر هیچ برنامه ای برای شرکت تان نداشته باشید، آنگاه اولویت هایتان را براساس پیشامدها تنظیم خواهید کرد و در این صورت شرکت شما مبتلا به هرج و مرج می شود.

جیم جوزف استاد علوم بازاریابی در دانشگاه نیویورک، می گوید:

سالها پیش از رئیسم پرسیدم: چه اتفاقی برای کسی که قبلا در این منصب بوده، افتاده است؟ او جواب من را با جمله ای داد که تا به حال آن را از یاد نبردم: «به جای اینکه او اداره ی شرکت را بدست بگیرد، شرکت اداره ی او را به دست گرفت.

در آن زمان شرکت در هرج و مرج کامل بود. نه تنها لیست اولویت بندی وظایف وجود نداشت بلکه زمان بسیار کمی برای انجام کارها در اختیار داشتیم. از آنجایی که هیچ جدول کاری نبود و زمان تحویل سفارشات به سر رسیده بود؛ فشار روانی زیادی بر ما حاکم بود.»

رئیس من با این نصیحتش همه ی آنچه که برای 30، 60 و 90 روز اول لازم داشتم را به من داد.

من باید کارهای گروهی را اولویت بندی و برنامه ریزی می کردم و چند دستور کاری برای به جریان افتادن سفارشات می دادم. به دلیل نصیحتی که رئیس به من داده بود، متوجه شدم که نباید خود را تنها درگیر درخواست ها و سفارشات شرکت کنم وگرنه مانند لوکوموتیورانی می شدم که کنترل قطار را از دست داده است.

پس نباید اجازه دهید حجم زیاد سفارشات و امور شما را از برنامه ای که دارید عقب بیاندازد، در غیر این صورت هرگز نمی توانید کنترل شرکت را به دست بگیرید و شرکت شما را اداره خواهد کرد.

حالا سوال این است که چگونه از بروز این اشتباه جلوگیری کنید؟

برخی کارهارا به دیگران محول کنید

کار

ماهیت کار تیمی این است که مدیر همه ی کارها را به گردن نگیرد. باید به تیم تان اجازه دهید به سفارشات و کارهای ضرب الاجل رسیدگی کند و شما روی اهداف بزرگ تر شرکت متمرکز شوید. در واقع نقش مشاور تیم را بر عهده بگیرید و کارها را به دیگران محول کنید.

نقاط عطف شرکت را تعیین کنید

شناسایی نقاط عطف شرکت برای اهدافی که در سر دارید از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو هرگز به درخواست های روزانه اجازه ندهید که شما را از جدول زمان بندی تان عقب بیاندازد.

وقت بگذارید

به عنوان یک مدیر باید ساعاتی از روز را به انجام کارهای خودتان اختصاص دهید، منظور در واقع اموری است که باید برای اداره شرکت یا سازمان انجام دهید. این ساعات برای هرکس متفاوت است، پس زمان مناسب خود را بیابید. برای برخی ممکن است این زمان ابتدای صبح باشد و برای برخی دیگر ساعات پایانی روز.

این کارها البته آنطور که به نظر می رسد ساده نیست اما بسیار راحت تر از آن است که شرکت اداره ی شما را به دست بگیرید. با به کار گرفتن این نصیحت شما نیز نتیجه ی شگفت انگیزی خواهید گرفت.

مطالب مرتبط

۳ مهارت حیاتی برای رهبری تغییر در فرهنگ سازمان

تمام سازمان ها برای دستیابی به نتایج مورد نیاز خود برای رشد، رقابت و پیروزی، چند دوره تغییر فرهنگی را تجربه می کنند. تغییر دادن یا بهبود فرهنگ یک سازمان یا تیم نیازمند تمرکز، مسئولیت پذیری و ثبات قدم است و باید از بالا به پایین اعمال شود. تحقق و جا افتادن فرهنگ مورد نظر بدون... ادامه مطلب

5 مهارت اجتماعی که هر رهبری برای انگیزه بخشی به تیمش نیاز دارد

در راستای بازنشسته شدن اسطوره های میلیاردری، شرکت هایی در آینده باقی می مانند که رهبر مناسبی نخواهند داشت. اگر به رشد کسب و کارتان علاقه دارید باید کارمندانی را تربیت کنید که خصوصیات رهبریت را داشته باشند تا بتوانند روزی نقش آن را ایفا کنند. رابطه ی عالی رهبریت این گونه است: Marcel Schwantes کارآفرینی است... ادامه مطلب

ویژگی هایی که در وجود رهبران توانای دنیای کسب و کار نمی بینید

تعریف شما از یک رهبر فوق العاده در دنیای کسب و کار چیست؟ این مفهوم برای برخی به معنای بهره مندی از ویژگی هایی مثل تشویق کارکنان، تعامل اثربخش درباره ی اهداف شرکت، و اتخاذ تصمیم های به جا و درست است. اما بهترین تعریف می تواند بیشتر با کارهایی سر و کار داشته باشد که یک... ادامه مطلب

راهنمای جامع از بین بردن انگیزه کارکنان و از هم پاشاندن یک تیم فوق العاده

نگهداشت کارکنان، حتی پس از دستچین کردن بهترین نیرو ها و آموزش آنها، در دنیای امروز برای خودش چالش بزرگی محسوب می شود. کارمندان ما پر هزینه ترین «دارایی های انسانی» شرکت های ما هستند و از دست دادن کارکنان شرکت، به ویژه متعهد ترین ها، با استعداد ترین ها و با سابقه ترین های... ادامه مطلب

چه ویژگی هایی مدیران را فراموش نشدنی می کند؟

اگر شاغل هستید چنانچه کمی دقیق تر به گذشته نگاه کنید درخواهید یافت که تاکنون برخی از مدیرانی که تا به حال داشته اید بد یا تا حدی خوب، اما یک یا دو نفر از آنها فراموش نشدنی بوده اند. به نظر شما یک مدیر چه ویژگی هایی دارد که فراموش کردنش را سخت می کند؟ در زیر به... ادامه مطلب

با این 5 روش، کارایی خود را افزایش دهید

هوشمندانه کار کردن برای مدیران بزرگ مطلوب تر از زیاد کار کردن است؛ امروزه که به معنای واقعی کلمه وقت طلاست، کارایی اهمیت بسیار بالایی دارد. کار بیش از اندازه طاقت فرسا بوده و ساعت های زیادی از وقتی که می توانید به خانواده و دوستان اختصاص دهید را اشغال می کند. برقراری تعادل میان کار و زندگی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x