وزارت خزانه داری آمریکا برای بزرگداشت فرود آپولو روی ماه سکه ضرب می کند

وزارت خزانه داری آمریکا برای بزرگداشت فرود آپولو روی ماه سکه ضرب می کند

روز گذشته مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویر رساند که وزارت خزانه داری این کشور را ملزم می کند به مناسبت پنجاهمین سالگرد فرود آپولو روی ماه (در سال ۱۹۶۹ میلادی) سکه های تازه ای را ضرب کند.

در این لایحه که با عنوان H.R. 2726 پیشنهاد شده، از وزارت خزانه داری آمریکا درخواست گردیده سکه هایی «که بهتر برجستگی کلاه فضانوردان را به تصویر می کشند» تولید نماید و قرار است رقابتی نیز برای انتخاب بهترین طرح پیشنهادی برگزار گردد.

اما برای آنکه این لایحه از سد سنا بگذرد لازم است که اجماعا به آن رای مثبت داده شود و در نهایت نیز این ترامپ است که تصمیم می گیرد با امضای نهایی اش آن را به صورت یک قانون درآورد یا خیر.

در طرح موسوم به H.R. 2726 تاکید شده که این سکه های بزرگداشت قرار نیست هزینه ای را بر دوش دولت آمریکا بگذارند و به همین خاطر تصور می شود که ضرب آنها مخالفتی را به دنبال نداشته باشد.

در این لایحه پیشنهاد شده که وزارت خزانه داری سکه های طلایی ۵ دلاری، نقره ای یک دلاری و همچنین انواع نیم دلاری را تولید کند و در ادامه آنها را به قیمت ۱۰ تا ۵۰ دلار به فروش برساند. سود عاید از این کار نیز به نفع بنیاد یادبود فضانوردان، بنیاد اسکولارشیپ فضانوردان و نمایشگاه Destination 3 Moon مورد استفاده قرار می گیرد که توسط موزه ملی هوا و فضای موسسه Smithsonian برگزار می گردد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato