نمایشگر گلکسی S8: وفادار به رزولوشن 2K اما با کیفیت بالاتر

نمایشگر گلکسی S8: وفادار به رزولوشن 2K اما با کیفیت بالاتر

نمایشگر گلکسی S8: وفادار به رزولوشن 2K اما با کیفیت بالاتر

طی ماه های گذشته بهره مندی نمایشگر موبایل گلکسی S8 از رزولوشن ۴K بارها توسط رسانه های مختلف تایید و تکذیب شد.

اکنون SamMobile خبر می دهد بنابر گزارش برخی از منابع آگاه نزدیک به سامسونگ، گلکسی S8 به رزولوشن ۲K یا همان QHD پرچمداران قبلی وفادار باقی می ماند، اما به موجب تغییر فناوری به کار رفته از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

بر اساس آزمایشات انجام شده، قالب چینش پیکسل های جایگذاری شده در نمایشگر موبایل گلکسی S7 Edge از الگوی «پنتایل ماتریکس» پیروی می کند و حدود ۷ میلیون پیکسل را در مقابل دیدگان کاربر قرار می دهد. این فناوری دقیقاً با الگوی استفاده شده در گلکسی S6 Edge یکسان است.

اما به نظر می رسد سامسونگ ماتریکس چینش پیکسل های نمایشگر پرچمدار آینده اش را تغییر داده و با استفاده از الگوی چیدمان RGB، با حفظ رزولوشن قبلی ترکیبی از ۱۱ میلیون پیکسل را به نمایش خواهد گذاشت.

samsung-galaxy-S8

نتیجه ی این تغییر فناوری، ارتقای کیفیت و وضوح به مراتب بالاتری را به ارمغان می آورد و در دنیای واقعیت مجازی نیز شاهد پیشرفت چشم گیری خواهیم بود. به علاوه این الگوریتم انرژی مصرفی بسیار کمتری را طلب می کند و در نتیجه عمر باتری موبایل نیز به اندازه قابل توجهی افزایش خواهد داشت.

با این تفاسیر سامسونگ بهره مندی از رزولوشن ۴K که الگویی پرمصرف و گران قیمت محسوب می شود را ضروری ندانسته و قصد دارد به جای بازی کردن با آمار و ارقام، به ارتقای کیفیت واقعی پرچمدار جدیدش بپردازد.

ناگفته نماند منابع مذکور، حذف شدن درگاه ۳.۵ میلی متری هدفون و همینطور دکمه هوم، درج سیستم تشخیص اثر انگشت اپتیکال درون نمایشگر و حاشیه بسیار کم بدنه رویی موبایل را مجدداً تایید نموده اند.

گلکسی S8 احتمالاً در جریان کنگره موبایل ۲۰۱۷ معرفی خواهد شد و بعد از مدت کوتاهی روانه بازارهای بین المللی می شود.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل