ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

در بازی های ویدیویی آنلاین تقلب می کنید؟ تا 5 سال محکومیت به زندان در انتظارتان است

کره جنوبی اخیراً با تصویب قانونی درباره ممنوعیت ساخت و انتشار هک های مربوط به بازی های ویدیویی، مانند Aimbot، هک دیوار و هرچیزی که در بازی های ویدیویی ممنوع تلقی می شود، گامی بلند ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۹ آذر ۱۳۹۵ | ۲۰:۴۵

کره جنوبی اخیراً با تصویب قانونی درباره ممنوعیت ساخت و انتشار هک های مربوط به بازی های ویدیویی، مانند Aimbot، هک دیوار و هرچیزی که در بازی های ویدیویی ممنوع تلقی می شود، گامی بلند در راستای جلوگیری از این اعمال برداشته است. بنابر گزارش های مختلف، افرادی که دست به ساخت و انتشار چنین هک هایی بزنند، ممکن است تا 5 سال به زندان محکوم یا مجبور به پرداخت جریمه 43 هزار دلاری شوند.

به نظر می رسد که این قانون جدید، به صورت صرف مسابقات eSports را هدف قرار نداده؛ هرچند که این مسابقات، اصلی ترین دلیل تصویب آن به شمار می روند. بنابراین کمپانی های توسعه دهنده و ناشر بازی های ویدیویی نظیر والو، بلیزارد و رایت گیمز مطمئناً از این قانون استقبال می کنند؛ چرا که می تواند به مقابله آنها با هکرها و متقلبان کمکی شایان کند.

esports-w600

اگرچه تصویب چنین قانونی، حرکتی بسیار مثبت برای بهبود هرچه بیشتر مسابقات eSports به شمار می رود، اما مسلماً ضعف های خاص خود را نیز دارد. به عنوان مثال در این قانون، اشاره ای به ممنوعیت درآمدزایی از طریق تقلب نشده که ممکن است عواقب ناخواسته ای را به همراه داشته باشد.

علاوه بر این، اَعمالی مانند مادسازی برای بازی های ویدیویی، گذشته از اهداف پشت آنها و درآمدزایی از طریق شان، ممکن است به ناگاه از سوی توسعه دهندگان بازی های ویدیویی غیرمجاز تلقی شده و برخورد قانونی را به همراه داشته باشد.در واقع، چنین قانونی با تصویب قانونی مبنی بر عدم ممنوعیت بدرفتاری در فضای مجازی تفاوتی ندارد که در نوع خود عجیب و جالب به نظر می رسد.

در هر صورت، هنوز مشخص نیست مقامات کره ای تا چه حد برای سختگیری در قبال این قانون جدید مصمم هستند و باید دید که آیا واقعاً با تولیدکنندگان و ناشران هک های بازی های ویدیویی، همچون مجرمان مدنی برخورد می شود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۰ آذر ۱۳۹۵

    حالا اگر ایران این قانون رو تصویب کرده بود. کامنت ها فحش و فحش کاری بود. مرغ همسایه همیشه غازه

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی