هیلاری کلینتون: اخبار کذب جان ها را به خطر می اندازند

هیلاری کلینتون: اخبار کذب جان ها را به خطر می اندازند

هیلاری کلینتون: اخبار کذب جان ها را به خطر می اندازند

هیلاری کلینتون، نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا به تازگی از کنگره این کشور و فعالان سیلیکون ولی خواسته تا با «اپیدمی» اخبار کذب آنلاین مقابله کنند؛ کلینتون در حالی به صحبت در این باره پرداخته که دو روز پیش، شخصی تحت تاثیر اخبار کذب و تئوری های توطئه، در شهر واشنگتن شروع به تیراندازی کرد.

کلینتون عقیده دارد که «اخبار کذب و تقلبی طی سال اخیر شبکه های اجتماعی را فرا گرفته اند و حالا مشخص شده که این اخبار، می توانند پیامدهایی را در دنیای واقعی به همراه داشته باشند». نامزد حزب دموکرات آمریکا به این شکل سخنان خود را ادامه می دهد که «این موضوع درباره سیاست یا حمایت از یک حزب خاص نیست. جان ها در خطر هستند. جان مردمی عادی که فقط تلاش می کنند روزهایشان را پشت سر بگذارند و به جامعه خدمت کنند.»

به زعم کلینتون، زمان آن فرا رسیده تا سیلیکون ولی به مقابله با چالش و خطرات اخبار کذب بپردازد و می گوید در صورت قانون گذاری در این زمینه، دولت می تواند پاسخ های بهتری به تبلیغات سیاسی خارجی ارائه دهد. وی می گوید لازم است رهبران حوزه های بخش های خصوصی و عمومی وارد عمل شده و از جان انسان های معصوم دفاع کنند.

در نهایت باید افزود هیلاری کلینتون اولین شخصی نیست که به انتقاد از انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی می پردازد و پیش از این، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان این موضوع را مورد نقد قرار دادند. در حال حاضر، کمپانی های فیسبوک و گوگل اعلام کرده اند که قصد دارند گام هایی را برای مقابله با مقالات و اخبار کذب بردارند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل