ماشین خودران انویدیا نیز به خیابان های کالیفرنیا راه یافت

ماشین خودران انویدیا نیز به خیابان های کالیفرنیا راه یافت

ماشین خودران انویدیا نیز به خیابان های کالیفرنیا راه یافت

شهروندان ساکن کالیفرنیا از این به بعد خودرویی را با لوگوی آشنای کارت های گرافیک در خیابان ها رؤیت خواهند کرد، زیرا «سازمان وسایل نقلیه» این ایالت، NVIDIA را نیز به فهرست کمپانی های مجاز در زمینه تست فناوری های خودران افزوده است.

ظاهراً کمپانی مورد بحث هیچ تمایلی به اتلاف وقت نداشته و سریعاً دست به کار شده. در همین رابطه تنها یک روز پس از اعطای جواز از سوی DMV، خودروی انویدیا در خیابان های منطقه خلیج سانفرانسیسکو (Bay Area) مشاهده شده است:

nvidia-self-driving-car-1

در حالی که انویدیا را بیشتر به خاطر کارت های گرافیک پرقدرتش می شناسیم، اما این شرکت طی سال های گذشته فعالیت زیادی در حوزه هوش مصنوعی داشته و توجه ویژه خود را به بحث رانندگی مستقل و هوشمند معطوف ساخته.

آنها در CES 2015 به معرفی سیستم بینایی کامپیوتری مخصوص سیستم های خودران پرداختند و سپس نسخه پیشرفته تر از آن را تحت عنون Drive PX2 به CES 2016 آوردند.

همچنین چندی پیش انویدیا اعلام کرد در همکاری با شرکت چینی بایدو، قصد دارد پلتفرم هوش مصنوعی اختصاصی خود را برای ماشین های خودران عرضه کند.

گفتنیست شرکت هایی که عزم جدی برای توسعه سیستم های رانندگی هوشمند دارند، کالیفرنیا را برای انجام مراحل تست انتخاب می کنند. این ایالت اخیراً به دو کمپانی کم نام و نشان یعنی ویگو و والئو نیز مجوز تست جاده ای را اعطا کرده.

به همین منظور کالیفرنیا به بستر تست فناوری های آینده صنعت حمل و نقل تبدیل شده و در این میان به نام های بزرگی همچون گوگل، هوندا، فورد، مرسدس، بی ام و و بایدو به چشم می خورند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل