انتشار جزئیات بیشتر از پتنت لنز چشمی هوشمند سامسونگ

حتما پتنت  لنز چشمی هوشمند سامسونگ را که بهار سال قبل اطلاعات مربوط به آن به بیرون درز کرد به خاطر دارید. حالا اسناد پتنت دیگری از این شرکت در کره جنوبی منتشر شده که جزئیات بیشتری از این طرح مفهومی را به تصویر می کشد و برای نمونه مشخص می کند که فرایند تامین انرژی این لنز قرار است چگونه انجام گیرد.

چند ماه قبل سامسونگ درخواست ثبت پتنتی تحت عنوان «لنز چشمی با واحد تهیه انرژی» را تسلیم اداره مربوطه در آمریکا کرد که چند روز قبل نیز منتشر شد.

لنزی که در پتنت امروز به آن اشاره شده اما به نوعی منبع تغذیه مجهز است که انرژی داینامیک تولید شده توسط حرکات چشم کاربر را با استفاده از یک المنت پیزوالکتریک که درون لنز کار گذاشته شده به الکتریسیته تبدیل می کند.

البته روشن است که کاربر مرتبا چشم خود را حرکت نمی دهد و به همین خاطر لازم است که لنز یک منبع محدود ذخیره سازی انرژی به شکل خازن را نیز در اختیار داشته باشد که این بخش در پتنت نیز به تصویر کشیده شده.

samsung-patent-contact-lens-power-harvesting-unit-610x540

سامسونگ تصریح کرده لنز پیشنهادی اش میتواند کلیه قطعات مورد نیاز شامل حسگرهای زیستی و نمایشگر یا تابشگر واقعیت افزوده را بی آنکه بر ضخامتش افزوده گردد، در خود جای دهد.

اما علیرغم تمامی جزئیاتی که به آنها اشاره کردیم، مشخص نیست لنز چشمی مورد نظر سامسونگ دقیقا چه زمانی به مرحله تولید انبوه می رسد. روشن است که شرکت کره ای با ثبت این پتنت ها فعلا به دنبال یافتن ایده های کاربردی است تا از این طریق بخشی از قلمرو کشف نشده اما وسیع لنزهای هوشمند را از آن خود کند.

با این حال، تحقق لنزهای هوشمند و ارائه انبوه شان به بازار یا حتی منتفی شدن ساخت این محصولات مساله ایست که صرفا با گذشت زمان مشخص می گردد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟