نقص فنی حساب اعتباری بانک، جوان استرالیایی را ثروتمند کرد

نقص فنی حساب اعتباری بانک، جوان استرالیایی را ثروتمند کرد

یکی از ویژگی های جالب توجه کارت های اعتباری رسمی و بین المللی، مکانیزم «Overdraft» یا «اضافه برداشت از حساب» است.

با بهره مندی از این سیستم، بانک مبلغی به عنوان اعتبار اضافی در اختیار مشتری قرار می دهد که به لطف آن می توان (تا سقف معینی) بیشتر از موجودی حساب خود برداشت کرد. منتها به این مبلغ متناسب با زمان تسویه، بهره تعلق می‌گیرد.

فردی استرالیایی به نام «لوک مور» در بهار سال ۲۰۱۰ به لطف یک نقص فنی در بانک سنت جورج، توانسته حدود ۲.۱ میلیون دلار استرالیا (معادل ۱.۵ میلیون دلار) اعتبار اضافی خرج کرده و در نهایت آزادانه به زندگی خود ادامه دهد.

گفته می شود لوک بعد از اولین خرید خود متوجه می شود که بانک محدودیت مصرف اعتبار اضافی را رعایت نکرده است، در نتیجه فوراً اقدام کرده و برای خود یک آستون مارتین، مازراتی، هیوندا، چند قایق تفریحی، لباس امضا شده ی مایکل جردن و اقلام مختلف دیگری خریداری می نماید.

moore-1-640x0-w600

این هزینه بسیار بالا، بعد از ساعاتی بالاخره موجب هوشیاری بانک شده و جلوی نقص فنی پیش آمده گرفته می شود. اما کار از کار گذشته و تا مدت زیادی اثری از لوک پیدا نمی شود.

بعد از پیگیری های قضایی و درگیری طولانی مدت با بانک و مراجع قانونی، این جوان فرصت طلب ابتدای تابستان سال ۲۰۱۶، به موجب سو استفاده از مزایای مالی به ۴ سال و نیم زندان محکوم می شود.

اما نکته جالب اینجاست که یکم دسامبر (دو هفته پیش) بعد از سپری کردن ۵ ماه پشت میله های زندان، با ذکر عبارت «قانون شکنی غیر عمد» آزاد شده است!

اگرچه لوک مور حدود ۵ سال آزادانه از تجهیزات لوکس زندگی نوینش بهره مند بود، اما حالا تمامی اموالش به تصاحب بانک درآمده و گذران زندگی به روند سابق خود بازگشته است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato