چرا بازی Doom 4 در سال 2011 کنسل شد؟

چرا بازی Doom 4 در سال 2011 کنسل شد؟

چرا بازی Doom 4 در سال 2011 کنسل شد؟

طی سال جاری بالاخره نسخه جدیدی از بازی Doom (بررسی دیجیاتو) بعد از ۱۲ سال از انتشار قسمت سوم این فرنچایز روانه بازار شد که به نوعی یک تولد مجدد یا Reboot محسوب می شود.

اگر به خاطر داشته باشید بازی Doom 4 در سال ۲۰۰۸ معرفی شد و «جان کارمک» (مدیرعامل وقت id software و مدیر فعلی آکیلس) اعلام کرد این بازی با نسخه اول شباهت های زیادی خواهد داشت.

اما حدود یک سال بعد استودیو id software توسط شرکت Bethesda خریداری شد و با وجود اذعان مدیران در جهت پیشبرد شبانه روزی توسعه این بازی، کارمک در سال ۲۰۱۱ از توقف پروژه و منتفی شدن این عنوان خبر داد و بعد از مدتی نیز شرکت بتسدا را به مقصد آکیلس ترک گفت.

با این تفاسیر نسخه جدیدی از Doom در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و تحت نظارت مدیران متفاوتی توسعه یافت و در نهایت به عنوان یک ریبوت اوایل امساب روانه بازار شد.

اخیراً مستندی از ماجراهای ساخت و چگونگی تولد عنوان Doom منتشر شده که بعد از مدت ها پرده از دلایل اصلی و موثر در منتفی شدن Doom 4 برداشته است.

اغلب کارمندان و توسعه دهندگان استودیو id software تصور می کردند Doom 4 بسیار شبیه سایر بازی های سبک تیراندازی شده و حتی «مارتی استراتون» یکی از تهیه کنندگان اصلی، لقب «Call of Doom» را برای آن انتخاب کرده بوده است.

وی در این مورد به خاطر می آورد: «این بازی چندان با Doom واقعی شباهت نداشت و این مسئله باعث شد به مرور زمان انگیزه تیم توسعه دهنده کمرنگ شود.»

با این وجود تمام نیروهای فعال در این پروژه، باور دارند که Doom 4 بازی بی نظیری بوده و ارزش های منحصر به فرد خود را داشته است. حال سوالی که در ذهن مخاطب پیش می آید این است که با این تفاسیر چرا به طور کلی منتفی شد؟ چرا با کمی تغییر، تحت عنوان متفاوتی عرضه نشد؟

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل