ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل استارتاپی فعال در حوزه سیستم عامل ساعت های هوشمند را خرید

گوگل تیم پروژه Cronologics، استارتاپی که قصد داشت پلتفرم دیگری را برای ساعت های هوشمند توسعه دهد، را به استخدام خودش درآورد. جزئیات مالی این قرارداد هنوز مشخص نیست، اما تیم مورد بحث به بخش ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۰

گوگل تیم پروژه Cronologics، استارتاپی که قصد داشت پلتفرم دیگری را برای ساعت های هوشمند توسعه دهد، را به استخدام خودش درآورد. جزئیات مالی این قرارداد هنوز مشخص نیست، اما تیم مورد بحث به بخش Android Wear گوگل خواهند پیوست.

این تیم با اعلام این خبر در وب سایت خود نوشت:

تلاش های ما با اهداف اندروید وِر به خوبی مطابقت دارد و مشتاقانه منتظر شروع فعالیت در کنار همکاران جدیدمان در گوگل هستیم تا بتوانیم حوزه تکنولوژی پوشیدنی و اسمارت واچ ها را با عرضه نسخه دوم این سیستم عامل و پس از آن، توسعه دهیم.

android_wear_watches

البته این قرارداد به نوعی بازگشت تیم فوق به آغوش کمپانی اصلی شان محسوب می شود، زیرا استارتاپ Cronologics در سال 2014 توسط «لن رو، لئور استرن و جان لگرلینگ» تأسیس شد، که همگی آنها پیشتر در بخش توسعه کسب و کار گوگل به فعالیت مشغول بودند.

طی دو سال گذشته این استارتاپ به خلق «سخت افزار پوشیدنی مناسب» و ارتقاء تجربیات نرم افزاری با تکیه بر معماری مشترک و جدید خود می پرداخت.

cowatch

برخی از فناوری های این شرکت به بازار عمومی نیز راه یافتند و برای اولین بار در ساعت هوشمند CoWatch به کار گرفته شدند. Cronologics توانست در این اسمارت واچ، سیستم عاملی مجهز به الکسا را به کار گیرد تا کاربران بتوانند گجت مورد بحث را با استفاده از صدا کنترل نمایند.

به همین دلیل شاید گوگل نیز قصد دارد از تجربیات این تیم استفاده کرده و قابلیت های کنترل صوتی پیشرفته را به اندروید وِر بیاورد و آن را با دیگر دستگاه های هوشمند خانگی این کمپانی از جمله «گوگل هوم» یکپارچه نماید.

البته با اینکه تیم مذکور از اعضای سابق گوگل تشکیل شده بود، آنها می خواستند تکنولوژی مورد نظر را به اپل واچ و دیوایس های iOS نیز وارد سازند، اما ظاهراً اهالی مانتن ویو پیشدستی کرده و بر این ایده کاربردی، سرپوش نهادند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی