آموزش قدم به قدم استفاده از اپلیکیشن اسنپ

اسنپ فعالیت خود را از سال 93 آغاز کرد، سرویسی مشابه Uber برای ایران که خدمات حمل و نقل مسافر را از طریق اپلیکیشن و به صورت آنلاین ارائه می کند. اگر تا حالا تجربه سفر با اسنپ را نداشته اید، یقین داریم که حداقل اسم آن به گوشتان خورده و با روند کاری آن ها تقریبا آشنایید.

اسنپ از سه سال پیش تا کنون در کاهش مشکلات سفرهای درون شهری برای شهروندان تهرانی بسیار موفق بوده، طوری که این روزها خیلی ها برای رفتن به دانشگاه و محل کار سفر با خودروهای آن را ترجیح می دهند.

عده ای می گویند که پیچیدگی کار با اپلیکیشن اسنپ باعث شده که تاکسی و آژانس را به آن ترجیح دهند. این مقاله را برای همین افراد می نویسیم، آموزش قدم به قدم استفاده از اسنپ تا ثابت کنیم که رزرو آنلاین خودرو آنقدرها که به نظر می رسد کار دشواری نیست.

برای شروع کار، شاید بد نباشد که تعریف کوتاهی از اسنپ و رزرو آنلاین خودرو داشته باشیم:

اسنپ چیست؟

snappp-1-w600

اگر بخواهیم ساده بگوییم، اسنپ پلی ارتباطی میان رانندگان شهر تهران و شماست، رانندگانی که می توانید از طریق اپلیکیشن به طور زنده روی نقشه پیدایشان کرده و خودروی آن ها را برای رسیدن به مقصد رزرو کنید.

اپلیکیشن اسنپ فعلا برای پلتفرم های iOS و اندروید منتشر شده، و آخرین نسخه آن را می توانید همین حالا از اپ استور، گوگل پلی یا کافه بازار دانلود کنید. برای آن که اطلاعات شما در دیتابیس اپ ثبت شوند،‌ لازم است که در شروع کار مراحل ثبت حساب کاربری در اپلیکیشن را بگذرانید.

پیش از شروع کار با اپلیکیشن، لازم است که موقعیت جغرافیایی و اینترنت شما فعال باشد؛ اینترنت به این خاطر که قادر به یافتن خودروهای اطراف روی نقشه و رزروشان باشید و موقعیت برای آنکه راننده بداند که دقیقا کجای شهر ایستاده اید.

بعد این که از فعال بودن این دو مطمئن شدید، حالا زمان درخواست خودرو فرا می رسد.

چگونه با اسنپ خودرو بگیریم؟

snapp-5-w600-1

در حالی که به اینترنت متصل هستید و موقعیت جغرافیایی تان روشن است، وارد اپلیکیشن و حساب کاربری تان شوید. اینجا نقشه تهران و خودروهای اسنپی که در آن تردد می کنند را می بینید.

برای رزرو کردن خودرو، اول از همه باید مبدأ و مقصد سفر را تعیین کنید. برای انجام این کار دو روش وجود دارد: مبدأ و مقصد را به طور دستی تعیین کنید، یا با صدای بلند و شمرده آدرس را به اپلیکیشن بگویید.

روش اول از روش دوم کمی سخت تر است. باید با فشردن آیکن گوشه پایین و سمت راست نقشه، مبدا (مثلا میدان آزادی) را پیدا و یک بار روی نقشه لمس کنید. حالا باید دوباره روی نقشه بگردید و مقصدتان (مثلا میدان ونک) را با لمس نقشه مشخص کنید تا نشانگر مقصد روی نقشه حک شود.

اما ما روش دوم را پیشنهاد می کنیم، روش جستجوی صوتی. به جای تعیین دستی آدرس، روی آیکن ذره بین در گوشه بالا و سمت چپ اشاره کرده تا به صفحه جستجو وارد شوید. آیکن میکروفون را می بینید؟ رویش اشاره کنید تا جستجوی صوتی گوگل فعال شود.

snapp-3-w600

حالا با زبان شیرین فارسی به اسنپ بگویید که کجا هستید. بعد این کار و تعیین مبدأ، یک بار دیگر وارد نقشه می شوید و باید دوباره همین کار را برای تعیین مقصد هم انجام دهید. وقتی که مبدأ و مقصد مشخص شد، اسنپ با اعلام کرایه به شما می گوید که که روی دکمه «درخواست اسنپ» اشاره کنید.

با انجام این کار اسنپ به طور خودکار نزدیک ترین خودرو به شما را پیدا می کند. روی درخواست خودرو اشاره کرده و تا رسیدن آن منتظر بمانید. توجه داشته باشید که ممکن است راننده برای یافتن موقعیت دقیق با شما تماس هم بگیرد.

آیا بین راه امکان توقف وجود دارد؟

snapp-4-w600-1

بله به راحتی. وقتی که در خودرو نشسته و در حال حرکت به سوی مقصدتان هستید، شاید لازم باشد که بین راه برای انجام کاری توقف کنید. اسنپ با قرار دادن «گزینه های سفر» این امکان را برایتان فراهم کرده است.

وقتی که در خودرو هستید، می توانید با اشاره روی آیکن گزینه ها از گوشه بالا و سمت چپ صفحه گزینه توقف در مسیر را انتخاب کنید. به غیر از آن امکان انتخاب مقصد دوم و سفر رفت و برگشتی را هم در این منو شاهد هستید.

توجه داشته باشید که با تنظیم زمان توقف، بسته به مدت آن مقداری به مبلغ کرایه تان اضافه می شود.

آیا می توان مسیر سفر را به طور زنده با اعضای خانواده به اشتراک گذاشت؟

snapp-4-w600

بله، این یکی از بزرگترین مزایای سفر با اسنپ محسوب می شود. برای استفاده از این قابلیت، کافیست پس از شروع سفر روی آیکن  «خبر دادن سفر» در گوشه بالا و سمت چپ صفحه اشاره کرده تا بتوانید لینکی حاوی مشخصات ماشین و راننده اسنپ و زمان آغاز سفر را به مخاطبین خود ارسال کنید.

دریافت کنندگان این لینک می توانند سفر شما را به طور زنده روی نقشه هم ببینند تا دیگر نگران این که کجا هستید و چرا دیر کرده اید نباشند.

کرایه را چگونه حساب کنیم؟

snapp-7-w600

اگر حساب کاربری تان را از قبل شارژ کرده باشید، مبلغ کرایه به طور خودکار از حسابتان کم می شود. بنابراین موقع رسیدن نیاز نیست که کار خاصی انجام بدهید. وقتی که به مقصد رسیدید صفحه ای نمایان می شود که ضمن دیدن اعتبار کسر شده، می توانید به راننده تان بابت رانندگی، برخورد و نظافت ماشین امتیاز بدهید.

اما اگر حساب کاربری تان اعتبار کافی نداشته باشد چطور؟ در حین سفر هم می توانید آن را شارژ کنید. کافیست در منوی کشویی اپلیکیشن وارد بخش «افزایش اعتبار» شده و پس از انتخاب مبلغ و عملیات بانکی، به سادگی حسابتان را شارژ کنید.

چگونه باید کدهای تخفیف را وارد کرد؟

snapp-5-w600

به راحتی و باز هم قبل از این که به مقصد برسید. در نسخه های پیشین اسنپ کد های تخفیف را می بایست پیش از سفر و در تنظیمات اپ وارد می کردید. اما حالا در نسخه های جدید امکانی فراهم شده که حین سفر هم قادر به انجام این کار باشید.

برای این کار کافیست کد تخفیف خود را در فیلد طوسی رنگ تخفیف ها ثبت کنید که در بالای اپلیکیشن پیدایش خواهید کرد.

توجه کنید که با دعوت از دوستان خود جهت استفاده از اسنپ، می توانید کدهای تخفیف در سفر بگیرید. البته گاهی خود شرکت اسنپ هم در مناسبت های مختلف کدهای تخفیف ارائه می کند که در وبسایت مجموعه و قسمت پیام های اپ اطلاع رسانی می شود.

اطلاعات سفر را از کجا ببینیم؟

snapp-two-w600

تاریخچه تمام سفرهای شما در سرورهای اسنپ ذخیره می شود؛ اطلاعاتی از قبیل مسیرهایی که در آن رفت و آمد داشته اید، هزینه هایی که پرداخت کرده اید و مسافت و مدت زمانی که با خودروهای اسنپ در سفر بوده اید.

اما این اطلاعات به چه دردی می خورند؟ برای آنکه بتوانید سفرهایتان را با اسنپ مدیریت کرده و حساب و کتاب هزینه هایتان را داشته باشید. برای دسترسی به این اطلاعات کافیست در منوی کشویی اپ، روی گزینه «سفرها» اشاره کنید.

چگونه نارضایتی مان از راننده را به گوش تیم اسنپ برسانیم؟

رانندگان اسنپ با دقت و وسواس زیادی استخدام شده اند، اما به هر حال کنترل روی تمام آن ها کار راحتی نیست. برای همین اسنپ جهت بر کنار کردن رانندگان متخلف و استخدام رانندگان خوب به کمک شما احتیاج دارد.

اگر راننده تان برای یافتن مسیر شما را دائما سوال پیچ می کرد، یا رانندگی مطلوبی نداشت، می توانید پس از سفر به او امتیاز پایین بدهید. به غیر از این از طریق بخش «پشتیبانی» امکانی فراهم شده تا توضیحات بیشتری در مورد راننده به تیم اسنپ گزارش کنید. گردانندگان سرویس این موارد را بررسی کرده و با رانندگان خاطی برخورد خواهند کرد.

مواردی که گفتیم تمام چیزهایی بودند که باید در مورد سفر با اسنپ بدانید. حالا که با آن ها آشنا شدید، آیا باز هم فکر می کنید که سفر با اسنپ سخت تر از گرفتن آژانس و تاکسی است؟ آیا حاضرید برای سفرهای درون شهری از خودروهای اسنپ استفاده کنید؟ مثل همیشه منتظر دیدگاه های ارزشمندتان هستیم.

توجه: توضیحاتی که دادیم همگی بر اساس جدیدترین نسخه اپلیکیشن اسنپ (نسخه 3.0) نوشته شده اند. بنابراین از آپدیت بودن اسنپ در موبایل تان مطمئن شوید.

Snapp اسنپ
  • Snapp اسنپ
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Snapp Inc
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 42.8 / 10.6 مگابایت
دانلودمطالب مرتبط

انجام ۲۰ میلیون سفر در اسنپ به وسیله رانندگان دارای معلولیت

سومین دوره رویداد «رعد تاک» صبح امروز با حضور چهره‌های برجسته جامعه معلولان و مدیران کسب‌وکارهای حامی افراد دارای معلولیت در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار شد. در این رویداد سهیل کوچکی، دوچرخه‌سوار بنام، داستان زندگی خود را تعریف کرد و از دوباره بلند شدنش پس از سانحه‌ای که منجر به معلولیتش شد گفت.سومین دوره... ادامه مطلب

نگاهی به اپلیکیشن تاچستان؛ دنیای ترانه و داستان تعاملی برای کودکان

پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث شده تا کودکان از بدو تولد با وسایل الکترونیکی آشنا شوند و بخواهند در هر زمان از آن‌ها استفاده کنند. نمی‌توان منکر این شد که گوشی‌های هوشمند با توجه به استفاده از اینترنت می‌توانند حاوی مطالبی باشند که به هیچ عنوان برای کودکان مناسب... ادامه مطلب

معرفی اپلیکیشن تاندوری؛ دستور پخت غذاهای خانگی در گوشی شما

دسترسی به دستور پخت غذاهای خانگی همیشه می‌تواند مفید باشد. فرض کنید مهمان داشته باشید یا بخواهید غذایی خاص که تعریفش را زیاد شنیده‌اید را آماده کنید. برای پختن یک غذای خوب نیاز دارید تا یک دستور پخت خوب تهیه کنید و دقیقا مانند آن عمل کنید تا غذایی خوشمزه بپزید. اپلیکیشن آشپزی در فضای... ادامه مطلب

نگاهی به اپلیکیشن موبایل بانک «همراه بانک تجارت»

مطمئنا زمانی را به خاطر دارید که کار با اپلیکیشن‌های همراه بانک مترادف بود با تحمل محیطی خشک، قدیمی و نچسب با امکانات ناقص که گویی توسعه‌دهندگان برای هر چه زشت و بی‌قواره بودن آن رقابت می‌کردند. این موضوع هم در اپلیکیشن بانک‌های دولتی دیده می‌شد و هم بانک‌های خصوصی، اما خوشبختانه شرایطی به وجود... ادامه مطلب

ویژگی «حمل و نقل عمومی» کلید پیشرفت نقشه و مسیریاب‌های ایرانی است

با اینکه حمل و نقل عمومی چندان در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته و اندک امکانات ارائه شده هم پاسخگوی نیازهای مردم نیست اما ارزش و جایگاه این خدمات در نقاط دیگر دنیا به خوبی جا افتاده و کشورها در این زمینه امکانات و سرویس‌های متعدد و با کیفیتی برای شهروندان تدارک دیده‌اند.در این... ادامه مطلب

آشنایی با نرم‌افزار فروشگاهی دشت؛ راهکاری مدرن برای تسهیل فروش کسب و کارها

گذر از سیستم سنتی خرده‌فروشی و ورود به عصر فروشگاه‌های بزرگ، نیازهای جدیدی را در میان اصحاب کسب و کار به وجود آورد که بی شک به کارگیری راهکارهای نرم‌افزاری برای حسابداری و مدیریت فروش جزو مهم‌ترین آن‌ها بود.این موضوع سبب شد که نرم‌افزارهای فروشگاهی به عنوان یک رکن ضروری در میان کسب و کارهای... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟