تأمین نمایشگر آیفون 8 عرضه پنل های خمیده OLED را تا 135 درصد افزایش می دهد

تأمین نمایشگر آیفون 8 عرضه پنل های خمیده OLED را تا 135 درصد افزایش می دهد

مؤسسه تحلیل بازار IHS گزارش می دهد با افزایش استفاده از فناوری نمایشگرهای خمیده توسط تولیدکنندگان موبایل، عرضه این نوع پنل ها در سال ۲۰۱۷ به حدود ۱۳۹ میلیون قطعه خواهد رسید که در مقایسه با سال جاری میلادی، رشد ۱۳۵ درصدی را نشان می دهد.

این مؤسسه می گوید پنل های خمیده ۳.۸% کل نمایشگرهای عرضه شده در سال ۲۰۱۷ را تشکیل می دهند. طی سال جاری، ویوو و شیائومی برای اولین بار به عرضه اسمارت فون های مجهز به پنل های امولد خمیده دست زدند، و بسیاری دیگر نیز قصد دارند نمونه های تاشو، انعطاف پذیر یا مجهز به دو لبه خمیده را تولید نمایند.

در این میان، اپل نیز می خواهد نمایشگرهای OLED خمیده را حداقل در یکی از نمونه های آیفون ۸ به کار بگیرد، و همین امر کافیست تا تقاضا برای این نوع پنل ها افزایش قابل توجهی پیدا کند. به گفته IHS صفحات امولد خمیده حدود ۲۰ درصد از کل سفارشات پنل های OLED سال ۲۰۱۷ را تشکیل خواهند داد.

samsung-flexible-amoled-bendy-display-01

«جری کانگ» تحلیلگر مؤسسه IHS در این رابطه می گوید:

در سال ۲۰۱۶ بسیاری از تولیدکنندگان تلفن همراه، سازندگان صفحات نمایش را تحت فشار گذاشتند تا بتوانند به نمایشگرهای امولد انعطاف پذیر برای طراحی نوین اسمارت فون برسند، اما به خاطر محدودیت ظرفیت تولید، تعداد کمی از آنها موفق به این کار شدند.

اما این وضعیت در سال ۲۰۱۷ تغییر خواهد کرد، زیرا سامسونگ، ال جی و بسیاری از شرکت های دیگر سرمایه گذاری عظیمی را روی تولید این پنل ها انجام داده اند و به نظر می رسد شاهد نمونه های بیشتری از این محصولات در بازار آینده باشیم.

طبق اظهارات کانگ، اسمارت فون ها حدود ۷۶ درصد کل نمایشگرهای خمیده را در سال جاری میلادی به خود اختصاص دادند و مابقی آنها نیز در ساعت های هوشمند به کار رفته. پیش بینی این مؤسسه نشان می دهد استفاده از پنل های انعطاف پذیر در تبلت ها، دیوایس های واقعیت مجازی، نمایشگرهای خودرو و تلویزیون های اولد تا سال ۲۰۲۳ تغییر قابل توجهی نخواهد داشت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato