فراخوان گسترده محصولات فراری، مکلارن، لکسوس و تسلا

فراخوان گسترده محصولات فراری، مکلارن، لکسوس و تسلا

فراخوان گسترده محصولات فراری، مکلارن، لکسوس و تسلا

مشکلی که اخیرا توسط سازمان امنیت ترافیک شهری NHTSA در مورد کیسه های هوای سوپر ماشین ها یافته است را می توان بزرگترین فراخوان تاریخ برای خودرو گران قیمت دانست که شامل ۲۰ مدل از آنها می شود.

در واقع به دلیل عظمت کمپانی تاکاتا که مسئول تولید این کیسه های هوا بوده است، بیشتر خودروهایی تولید انبوه به نوعی شامل این موضوع می شوند.

ncs_689543763_crop_600x400

در این میان فراری، بیشترین سهم را در میان فهرست مربوط به خودروهای گران قیمت دارد. ۲۸۰۰ عدد خودرو هایی که فراخوان شده اند ایتالیایی هستند. سوپر ماشین های دیگری که تحت تاثیر این فراخوان قرار گرفته اند آئودی R8 مدل ۲۰۱۷، مک لارن های ۵۷۰S، لکسوس LFA ، فیسکر کارما و حتی مک لارن P1 است.

شرکت تسلا نیز برای اولین بار شامل فراخوان شده و کیسه هوای مورد استفاد در تمام مدل های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مدل S را باید تعویض کند.

mclaren-p1-by-mso1_crop_600x400
تاکنون حدود ۱۲.۵ میلیون کیسه هوا تعمیر شده است که ۶.۷ میلیون آن کیسه های هوای سمت راننده و ۵.۸ میلیون آن مربوط به کیسه های هوای مربوط به سرنشینان بوده است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از پایگاه داده های شرکت NHTSA تا ماه دسامبر امسال، هوندا با بیش از ۸.۲ میلیون دستگاه، تویوتا با ۱.۴۷ میلیون و FCA (فیات کرایسلر) با ۱.۴۶ میلیون دستگاه خودرو، سه کمپانی اول متضرر از فراخوان گسترده کیسه های هوای تاکاتا محسوب می شوند.

در این بین جنرال موتورز و مرسدس به ترتیب ۶۷۱ و ۳۴۳۱ عدد از خودرو های خود را فراخوان کرده اند که مجموعاً کمتر از یک درصد از کل فراخوان های مربوط به ایربگ های تاکاتا را شامل می شوند.

nhtsa-logo-large-770x481_crop_600x400

با این حال سازمان های نظارتی معتقدند که فراخوان های مربوط به این فاجعه بزرگ به کندی پیش می رود و شرکت های خودروسازی باید هرچه سریعتر نسبت به تعویض سایر کیسه های هوای در معرض خطر اقدام کنند تا از بروز حوادث و افزایش تلفات جلوگیری شود.

تاکنون حداقل ۱۲ نفر در اثر انفجار شدید و کنترل نشده کیسه های هوای ساخت تاکاتا جان خود را از دست داده یا دچار جراحات جدی در ناحیه سر و گردن شده اند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل